16.03.2015

Krizová komunikace mezi policií a samosprávami bude efektivnější

Operativní krizová komunikace a užší spolupráce samospráv s Policií ČR. To je výstup jednání ministra vnitra Milana Chovance s předsedou Svazu měst a obcí ČR Danem Jiránkem. 

Operativní krizová komunikace a užší spolupráce samospráv s Policií ČR. To je výstup jednání ministra vnitra Milana Chovance s předsedou Svazu měst a obcí ČR Danem Jiránkem. Zástupci obou institucí se shodli, že existují způsoby, jak ještě více zlepšit krizovou komunikaci mezi samosprávou a policií.

„Důležité je, aby se starostové měst a obcí věděli, o čem je policie může informovat a co jim sdělovat nemůže. Některé informace mohou probíhat i prostřednictvím SMS zpráv,“ navrhl ministr vnitra Milan Chovanec. V informacích pro zástupce samosprávy by se mohlo například objevit, zda jde o cvičení nebo ostrou akci. „V tomto případě vše záleží na dohodě,“ dodal ministr vnitra.

Ministr Milan Chovanec se s předsedou Svazu měst a obcí ČR Danem Jiránkem dohodli na vzniku pracovní skupiny Ministerstva vnitra, která bude mít za cíl zefektivnit výměnu informací a nastavit jasnější pravidla spolupráce s městy a obcemi v rámci celého integrovaného záchranného systému (IZS). Svaz měst a obcí ČR do tohoto týmu jmenuje dva členy, svého místopředsedu Josefa Bezdíčka a předsedu Bezpečnostní komise Tibora Skalku.