27.05.2014

Kdo ze starostů a primátorů je nejlepší? Odpoví soutěž Svazu měst a obcí ČR

Vůbec poprvé v historii se uskuteční soutěž "Nejlepší starosta / primátor 2010-2014". Pořádá ji Svaz měst a obcí České republiky s příslibem záštity prezidenta republiky Miloše Zemana. Akce je určena pro čelní představitele měst a obcí, které jsou členy Svazu. (Foto:  zirconicusso / FreeDigitalPhotos.net)

Vůbec poprvé v historii se uskuteční soutěž "Nejlepší starosta / primátor 2010-2014". Pořádá ji Svaz měst a obcí České republiky s příslibem záštity prezidenta republiky Miloše Zemana. Akce je určena pro čelní představitele měst a obcí, které jsou členy Svazu.

„V sídlech, která jsou členy Svazu, žije celkem 8 006 000 lidí“, říká předseda Svazu měst a obcí ČR Dan Jiránek a dodává: „Svaz tak zastupuje na 75 % občanů České republiky. Společně hájíme zájmy měst a obcí, například usilujeme o to, aby připravovaná legislativa byla pochopitelná pro normální lidi a ti měli dostatek informací o tom, co se chystá, znali postoje měst a obcí. Mnohé se veřejnost může dozvědět na významných akcích, kdy úplnou novinkou je právě soutěž Nejlepší starosta / primátor 2010-2014.“ 

„Rádi bychom Vás tímto oslovili, ba přímo - dovolíte-li - vyzvali, k účasti v soutěži. Jsme si jistí, že se Vám během Vašeho působení v čele města / obce řada věcí povedla a stojí za to o nich dát vědět také ostatním,“ píše v průvodním mailu, který koncem minulého týdne dostali starostové a primátoři, výkonná ředitelka Svazu měst a obcí ČR Jana Vildumetzová a dodává: „Další představitelé samospráv se mohou třeba právě díky Vám inspirovat a společně tak zlepšit život těch, kvůli kterým veřejná správa existuje - všech obyvatel České republiky.“ 

Jak na to? Stačí vyplnit přihlášku dostupnou pro členy Svazu na webu www.smocr.cz, přiložit fotografii a vše do 30. června poslat na e-mail: starostaroku@smocr.cz.

Vyhlášení výsledků historicky prvního ročníku soutěže “Nejlepší starosta / primátor 2010-2014“ se uskuteční 16. září 2014 od 16 hodin ve Španělském sále Pražského hradu za účasti prezidenta republiky Miloše Zemana. Na prestižní akci budou pozváni členové vlády, hejtmani a další významní představitelé veřejné správy.