14.02.2023

Letošní právní konference je za dveřmi

Středečním podvečerem (15. 2.) a prezentací na téma „korupční jednání zastupitelů“ začíná v pořadí již VIII. ročník právní konference, velmi oblíbené a hojně navštěvované svazové akce. Mezi hosty bude letos například ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš či ministr vnitra Vít Rakušan. Ve čtvrtek (16. 2. 2023) uvítá účastníky i hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Právní konferenci pořádá Svaz již od roku 2016 a od roku 2019 na ní spolupracuje s KVB advokátní kanceláří. Je to vždy dvoudenní akce, kterou navštěvuje přes 200 účastníků, starostů, zastupitelů, tajemníků a dalších pracovníků městských a obecních úřadů

Pro ně je připraven bohatý program informující o aktuálním dění v legislativní oblasti. Erudovaní přednášející je seznámí také s plánovanými záměry a upozorní, na co si dát pozor, aby postupovali podle platné legislativy.

Letos se zaměřili na nejrůznější otázky spojené se stavebním právem, komunitní energetikou či odpovědným zadáváním veřejných zakázek. Chybět nebudou aktuální informace o připravovaných změnách v činnosti územních samosprávných celků z pohledu ministra vnitra Víta Rakušana ani o nakládání s veřejnými prostranstvími a komunikacemi.

Třetí a závěrečný den konference (17. 2.) bude patřit mimo jiné debatě o dani z nemovitosti, v současnosti dost skloňovaném a ožehavém tématu.

Během konference bude čas i na neformální setkání, a to nejen během společenského večera.

Veškeré další informace můžete najít zde.  

Ing. Alexandra Kocková, tiskový zástupce SMO ČR