28.11.2013

Technická novela zákona o veřejných zakázkách schválena

Včera ve večerních hodinách nově zvolení poslanci schválili tzv. technickou novelu zákona o veřejných zakázkách. Od 1. ledna 2014 tak dojde k navrácení limitů pro zakázky malého rozsahu na původní výši, tj. 2 miliony Kč pro zakázky na dodávky a služby a 6 milionů Kč pro zakázky na stavební práce.

 Včera ve večerních hodinách nově zvolení poslanci schválili tzv. technickou novelu zákona o veřejných zakázkách. Od 1. ledna 2014 tak dojde k navrácení limitů pro zakázky malého rozsahu na původní výši, tj. 2 miliony Kč pro zakázky na dodávky a služby a 6 milionů Kč pro zakázky na stavební práce. Dále bude např. zmírněna povinnost zrušit zadávací řízení v případě, že zbyde k hodnocení jeden uchazeč a zrušen byl i institut osoby ze zvláštní způsobilostí.

Včerejší jednání poslanců tak korunovalo více než roční úsilí Svazu o zmírnění dopadů tzv. transparenční novely, jež v mnoha případech výrazně zkomplikovala proces veřejného zadávání. Svaz bude při přípravě nového zákona o veřejných zakázkách usilovat o dálší zjednodušení zadávacího řízení a za účelem přípravy nové legislativy zřídila Legislativní komise Předsednictva Svazu Pracovní skupinu pro veřejné zakázky.