25.08.2014

Podzimní kolo grantového programu na podporu sousedské pospolitosti

Od 10. září můžete požádat o grant v rámci programu Regionální fond rozvoje Poštovní spořitelny s podtitulem souSedíme si. Má za cíl podpořit  sousedskou pospolitost. Podpořené projekty získají až 100 000 Kč a nabídku průběžného vzdělávání. (Foto: franky242 / FreeDigitalPhotos.net)

Na podzim, konkrétně 10. září bude, vyhlášeno další kolo grantového programu na podporu sousedské pospolitosti. Regionální fond rozvoje Poštovní spořitelny s podtitulem souSedíme si podpoří projekty zaměřené na rozvíjení sousedských vztahů, utváření aktivních lokálních komunit a zapojování občanů do společenského a veřejného života v místě, kde žijí. Uzávěrka žádostí je 15. října. Podpořené projekty získají až 100 000 Kč a nabídku průběžného vzdělávání.

Cílem programu je zapojování občanů do společenského a veřejného života v místě, kde žijí, podpora utváření aktivních komunit a dobrých sousedských vztahů. Z programu budou podporovány projekty, které usilují o sblížení a rozvoj místní komunity, zlepšování a posilování pozitivních mezilidských vztahů v daném místě i vztahů k samotnému místu. Hmotné výstupy jsou přitom považovány za vedlejší přidanou hodnotu projektů.

Pokud i vás zajímají vztahy ve vaší obci, rádi byste poznali své sousedy a chcete se o programu dozvědět více, přihlaste se nyní na bezplatný seminář pro potenciální žadatele z programu souSedíme si. Na konzultačním semináři vás organizátor programu nezisková Nadace VIA seznámí s cíli programu a pomůže vám s plánováním vašeho projektu.

Semináře pro potenciální žadatele se uskuteční:

  • v Ostravě – 2. září od 10:00 do 15:00 hodin, Café10 (Jiráskovo nám. 10), hlásit se můžete přes tento formulář,
  • v Plzni – 9. září od 10:30 do 15:30 hodin, Měšťanská beseda (Kopeckého sady 59/13), hlásit se můžete přes tento formulář,
  • v Praze – 23. září od 10:30 do 15:30 hodin, Era svět (Jungmannovo náměstí 767), hlásit se můžete přes tento formulář.

Kapacita každého ze seminářů je 20 účastníků.

Účast na semináři nezaručuje automatickou podporu, zvýší však porozumění záměru grantového programu a zlepší dopad projektu na místní komunitu.

Kontaktními osobami k seminářům a programu souSedíme si jsou projektové manažerky Nadace VIA, Lucie Voláková a Renata Wilflingová Lucie Voláková, e-mail: lucie.volakova@nadacevia.cz a renata.wilflingova@nadacevia.cz,  tel.: 233 113 370 (kancelář Nadace VIA), 604 965 559.