Sport

V oblasti sportu Svaz řeší aktuální témata spojená s regionálním sportem. Aktuálně řeší vznik Národní sportovní agentury a nastavení dotačních titulů pro obce i pro sportovní organizace.

20.04.2023

Největší projekt na pohybovou gramotnost českých předškoláků Se Sokolem do života spustil registraci do již 8. ročníku. Připojte se k nám i vy!

Společná zábava s kamarády, nadšení z objevování nových dovedností, radost z každého dobře povedeného úkolu a možnost nalepit si samolepku do svého deníčku. I o tom je projekt Se Sokolem do života. Aktivita, jenž se již osmým rokem snaží motivovat české předškoláky k přirozenému pohybu. A zároveň usnadňovat pedagogům pravidelné zařazování pohybových aktivit do běžného dne.

20.10.2022

Nová dotační výzva NSA na sportovní infrastrukturu

Do 30. 11. mohou obce podávat Národní sportovní agentuře žádosti o podporu výstavby či rekonstrukci vybraných typů sportovní infrastruktury ve výzvě Standardizovaná infrastruktura.

31.08.2022

Státní investiční dotace na sportovní infrastrukturu obcí vypsány!

Národní sportovní agentura vypsala dlouho avizovanou investiční dotační výzvu Regiony 2022. Vypsána byla samostatná výzva pro sportovní organizace a pro města, obce a kraje. K vypsání výzvy došlo mj. po urgencích Svazu měst a obcí ČR.

06.10.2021

Dotace MMR na obnovu školních hřišť a tělocvičen

Dovolujeme si Vás informovat, že Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlásilo s účinností ke dni 1. října 2021 výzvy k předkládání žádostí do programu Podpora rozvoje regionů 2019+ na rok 2022 v podprogramech Podpora obnovy a rozvoje venkova a Podpora obcí s 3 001 – 10 000 obyvateli. Součástí programu je i výzva Podpora obnovy sportovní infrastruktur zaměřená na obnovu školních hřišť a tělocvičen.

29.09.2021

Svaz měst a obcí vyjednal miliardu na sportoviště

Praha, 29. září 2021, Na svátek sv. Václava 28. 9. 2021 přislíbil premiér Andrej Babiš zástupcům Předsednictva Svazu měst a obcí ČR 1 miliardu Kč a urychlené vypsání dotační výzvy na výstavbu sportovních zařízení pro města a obce.

23.08.2021

Dotace na sportovní infrastrukturu v desítkách obcí jsou v ohrožení

Obce podle Národní sportovní agentury peníze na svou sportovní infrastrukturu nepotřebují, v náhradě za zrušenou dotační výzvu s nimi již nepočítá.

08.08.2021

Národní sportovní agentura ruší již vypsanou dotační výzvu na investice do sportovní infrastruktury

Národní sportovní agentura tímto rozhodnutím ohrožuje výstavbu nové sportovní infrastruktury v desítkách obcí. Svaz měst a obcí ČR se proti tomuto postupu ohrazuje v dopise adresovaném premiéru Andreji Babišovi a novému předsedovi Národní agentury Filipu Neusserovi.

16.07.2021

Evropský týden sportu 2021

Evropský týden sportu je iniciativou Evropské komise na podporu sportu a pohybové aktivity v celé Evropě. Na podzim 2021 proběhne již sedmý ročník, který má za cíl vás rozhýbat nejen po dobu Evropského týdne sportu, ale po celý rok.

26.04.2021

Metodika ČŠI pro podporu pohybových dovedností žáků

Distanční výuka značně omezila pohybové aktivity u mnoha dětí. Česká školní inspekce ve spolupráci s odborníky proto připravila inspirativní seznam pohybových aktivit pro žáky základních škol.

29.03.2021

Hejtmani i města chtějí v Národním plánu obnovy peníze na cyklostezky

Hejtmani a města společně požadují vyčlenit na cyklodopravu alespoň 2,5 mld. Kč. Se svým požadavkem se Asociace krajů ČR obrátila na ministra Karla Havlíčka.

07.07.2020

Dotace pro obce v rámci programu Podpora rozvoje regionů 2019+

Ministerstvo pro místní rozvoj schválilo dotace pro obce v rámci programu Podpora rozvoje regionů 2019+. Díky téměř 500 milionům korun vzniknou v obcích nová školní hřiště, veřejná sportoviště, dětská hřiště nebo například budou rekonstruovány prostory pro venkovské prodejny.

09.06.2020

150 milionů korun na sportovní infrastrukturu ve vlastnictví obcí

Od dnešního dne mohou obce žádat o peníze na rekonstrukce a vybudování sportovišť nebo multifunkčních hal. Mohou tak využít dotace z nového dotačního titulu Ministerstva pro místní rozvoj a zajistit kvalitní zázemí pro sportovní organizace a spolky. Žádosti lze podávat až do 28. srpna 2020.

28.02.2020

Více peněz do sportu na obcích

Národní sportovní agentura (NSA) má na starosti podporu a rozvoj sportu u nás. SMO ČR byl a bude u toho!
NSA dnes zahájila v Brně sérii roadshow, při které chce seznámit sportovní kluby s možnostmi podpory sportovních aktivit a investic do sportovních zařízení.
Členem vrcholného orgánu agentury - Národní rady pro sport - je také předseda Svazu měst a obcí ČR, František Lukl. Na první velké akci agentury nechyběl.
Bude se zasazovat a dohlížet na to, aby se finanční podpora dostala především na úroveň obcí a měst, tam kde každý sportovec začíná, tam kde jsou peníze na sport nejvíce potřeba.