03.03.2022

Metodická pomoc pro školy a zřizovatele pro přijímání a vzdělávání dětí z Ukrajiny

MŠMT připravilo informační a metodickou podporu škol v návaznosti na aktuální dění na Ukrajině. Metodické materiály odpovídají na otázky ohledně zařazování dětí do škol, začleňování do kolektivu, jazykovou přípravu a další otázky administrativy i pedagogické práce.

Představujeme metodickou podporu, kterou připravilo MŠMT ve spolupráci s řadou partnerů, na podporu škol při práci se školními kolektivy v reakci na válečný konflikt na Ukrajině. Vznikla část webu https://www.edu.cz/ukrajina/ určená jako přímá podpora s informacemi a metodickými materiály na jednom místě.

Dále vzniky tyto dva metodické materiály:
=> Vzdělávání ukrajinských dětí v ČR je určený pro mateřské, základní, střední a vyšší odborné školy a jejich zřizovatele.
=> Příručka pro školy v době katastrofické události, který připravil Národní ústav duševního zdraví společně s MŠMT. Vznikl jako zdroj informací pro pedagogy základních a středních škol.

Pro metodickou pomoc se můžete obracet na MŠMT přímo, a to na e-mail ukrajina@msmt.cz nebo helplinku +420 234 811 246 (Po-Pá 8-16h).

Zdroj: MŠMT