16.03.2021

Se zapojením měst se administrace žádostí urychlí

Praha 16.3.2021, Spolupráce měst s Ministerstvem průmyslu a obchodu na administraci žádostí o kompenzace urychlí jejich vyřizování.

Samosprávy tak pomáhají státu například s administrací třetí výzvy z programu COVID – Nájemné. V ní je možné žádat o podporu do 8. dubna, okruh těch, co mají na kompenzace nárok, je přitom širší než dřív. Aby doba vyřízení žádosti byla co nejkratší a lidé měli potřebné finance co nejdřív na účtech, zapojili se také pracovníci samospráv z regionů napříč celou Českou republikou.

Olomouc byla vůbec prvním městem, které na žádost o pomoc z CzechInvestu reagovalo, přidávají se municipality i z jiných regionů jako je Středočeský, Liberecký, Ústecký či přímo Olomoucký kraj a města z dané oblasti. Svaz měst a obcí ČR iniciativu měst vítá. „Chápeme tento vstřícný krok nejen jako výpomoc Ministerstvu průmyslu a obchodu, ale zejména jako další službu našim občanům, kteří prožívají těžkou dobu. Chceme je podpořit, aby neztráceli naději. Naše samosprávy si uvědomují, jak potřební pro zdravý vývoj každé obce, každého města živnostníci jsou. Jsme všichni na jedné lodi, pokud si nebudeme podávat navzájem pomocné ruce, doplatíme na to všichni,“ říká předseda Svazu měst a obcí ČR a starosta Kyjova František Lukl.

Vnímám to jako možnost, jak zrychlit zpracovávání žádostí, tak aby se podpora k podnikatelům dostala co nejdřív, to je teď důležité. Jako samospráva nemáme moc možností, jak je podpořit. Proto jsme taky spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu a CzechInvestem přijali jako první město v republice,“ dodává primátor Olomouce Mirek Žbánek.

 

Kontakty pro média:

Alexandra Kocková

mediální zastoupení Svaz měst a obcí ČR

mobil: 725 607 753

e-mail: kockova@smocr.cz

www.smocr.cz

Radka Štědrá

tisková mluvčí Magistrát města Olomouce

mobil: 603 488 208

e-mail:  radka.stedra@olomouc.eu

www.olomouc.eu