04.05.2020

Příjem žádostí do Výzvy XII. COVID-19 programu podpory Technologie byl zahájen

Dotace je zaměřena zejména na podporu výroby zdravotnických prostředků a nových technologií, které souvisí s přímým bojem proti COVID-19. O dotaci můžete žádat až do 5. černa 2020.

Dovolujeme si Vás informovat, že Agentura pro podnikání a inovace (API), zahájila dnes, 4. května 2020 příjem žádostí do výzvy v rámci programu Technologie. Příjem žádostí potrvá do 5. června 2020.


Cílem této Výzvy je podpořit růst a posílit konkurenceschopnost malých a středních podniků v oblasti produkce zdravotnických prostředků a také osobních ochranných prostředků nebo likvidace infekčního odpadu pro přímý boj proti koronavirové infekci. I přesto, že příjemcem nejsou obce a města, bude mít tato dotace zajisté pozitivní vliv na region, kde se daný podnik nachází.

Dotace na projekt je poskytována v rozmezí od 250 tisíc Kč do 20 milionů Kč. V případě dotace do 2,5 milionu Kč není nutné splnit požadavek na prokázání dvouleté účetní historie žadatele. Za způsobilé jsou považovány všechny výdaje vzniklé od 1. 2. 2020. Plánovaná alokace výzvy je 300 milionů Kč.
Pro další dotazy neváhejte kontaktovat API, která má pobočky ve všech krajských městech České republiky. Informovat se je možné samozřejmě také prostřednictvím telefonu nebo e-mailu.

V případě zájmu neváhejte využít bezplatnou linku 800 800 777. Více informací na: www.agentura-api.org