16.03.2023

Přes 5,5 milionu na nové stromy

Nadace Partnerství podpořila další více jak padesátku komunit v péči o přírodu a krajinu. V grantové výzvě na výsadby stromů rozdělila více jak pět a půl milionu korun.

Ty pomohou spolkům, školám, malým obcím i jednotlivcům dostat již toto jaro do krajiny a měst stovky nových stromů a keřů.

Vážení příznivci stromů, začátkem března jsme spustili několik grantových výzev na výsadby stromů. Tentokrát jsou to výzvy určené obcím a právnickým osobám pro jarní i podzimní výsadby. Díky grantu Sázíme budoucnost s KB Penzijní společností můžete získat až 250 tisíc korun na výsadby alejí v rámci celé České republiky. Jako součást projektu mohou být podpořeny také úpravy studánek a pramenů, lavičky, vzdělávací a interpretační panely, herní prvky či berličky pro dravce v sousedství alejí. Program Škoda Stromky nabízí 10 – 90 tisíc korun na zakoupení sazenic a materiálu k zajištění jejich stabilizace, uhrazení následné péče, vypracování odborného posudku či odborný dozor při výsadbě pro výsadby v krajině i lese. Neváhejte a přihlaste se!

Více o grantech najdete ZDE

Zdroj: Nadace Partnerství