08.06.2021

Nestihli jste webinář k nově vypsané výzvě programu RES+? Prohlédněte si prezentace a zjistěte víc.

Nové obnovitelné zdroje v energetice v rámci Modernizačního fondu, to bylo téma exkluzivního webináře, který pořádal SMO ČR ve spolupráci se SFŽP v úterý 1. června.

Téma: program RES+ – Nové obnovitelné zdroje v energetice v rámci Modernizačního fondu.

Svaz měst a obcí ve spolupráci se Státním fondem životního prostředí zorganizoval informační webinář věnující se nově otevřené výzvě v rámci Modernizačního fondu, která je určena novým obnovitelným zdrojům v energetice. V rámci výzvy v programu RES+ mohou čerpat dotaci projekty zaměřené na instalaci nepalivových obnovitelných zdrojů energie, které přispějí k naplnění cílů a závazků ČR v oblasti zvyšování podílu obnovitelných zdrojů energie a snižování emisí skleníkových plynů. Webinář byl zahájen panem Petrem Valdmanem, ředitelem Státního fondu životního prostředí a zúčastnilo se ho více než 70 posluchačů. Během diskuse padlo mnoho trefně položených dotazů, které byly zodpovězeny a došlo k vyjasnění případných nejasností. Pokud Vás tato výzva zajímá, neváhejte kontaktovat pro více informací Mgr. Pavlína Toporskou ze Sekce regionálního rozvoje a zahraničních vztahů na emailu toporska@smocr.cz.

Níže naleznete v příloze prezentace Ivo Marcina, ředitele Odboru strategie Fondu a mezinárodní spolupráce SFŽP ČR a Jakuba Hrbka, ředitele Sekce realizace projektů energetiky, ochrany ovzduší a klimatu Státního fond životního prostředí ČR.

      

Mgr. Pavlína Toporská

Projekt je realizován za přispění prostředků státního rozpočtu ČR z programu Ministerstva pro místní rozvoj.