27.08.2020

MPSV vyplatí sociálním pracovníkům na obecních úřadech desetitisícové odměny za pracovní nasazení v době nouzového stavu

Ministerstvo práce a sociálních věcí dnes vyhlásilo mimořádné dotační řízení pro poskytnutí dotace na odměny pro sociální pracovníky na obecních úřadech. Odměny v řádech desítek tisíc korun budou 1 420 úředníkům vyplaceny za jejich zvýšené pracovní úsilí v období od 13. 3. 2020 do 31. 5. 2020, kdy pomáhali zejména seniorům, občanům se zdravotním postižením a rodinám s dětmi překonat náročné období nouzového stavu. V rámci společné debaty se dnes s jejich zástupci sešla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Výsledky dotačního řízení budou vyhlášeny počátkem října 2020.

Zmíněná dotace na mimořádné odměny, financovaná ze státního rozpočtu na rok 2020, bude poskytnuta Hlavnímu městu Praze, obcím srozšířenou působností a  obcím  spověřeným obecním  úřadem.  Tyto  odměny  náleží  sociálním pracovníkům zmíněných úřadů za mimořádné pracovní nasazení ve ztíženém pracovním prostředí, kdy byli zdůvodu nezbytného přímého osobního kontaktu snávštěvníky úřadu vystaveni permanentnímu riziku nákazy COVID-19. Odměny  pro  jednotlivé  pracovníky  se  budou  pohybovat  vřádech desítektisíc korun. Např. sociální pracovník, který vykonával činnost sociální práce na plný úvazek  a  pocelou  dobu  nouzového  stavu,  může  získat  odměnu  až  ve  výši 24 544 Kč hrubého.Výsledky dotačního řízení budou vyhlášeny počátkem října 2020.

ZDROJ: Tiskové oddělení MPSV