22.11.2023

Budování dětských skupin

O dotační výzvě určené pro veřejný sektor na budování kapacit dětských skupin dnes ráno (22.11.23) diskutovala za SMO ČR výkonná ředitelka Radka Vladyková s ministrem práce a sociálních věcí Marianem Jurečkou.

"Téma dětských skupin je v poslední době velmi často zmiňováno zejména v souvislosti politikou zaměstnanosti v České republice a umožněním návratu rodičů na trh práce po rodičovské dovolené,“ říká výkonná ředitelka Svazu měst a obcí ČR Radka Vladyková.

„Smyslem fungování dětských skupin je nejen zajištění služby péče o dítě v době, kdy jeho rodiče pracují, ale především umožnění rozvoje schopností a sociálních a hygienických návyků. Dětská skupina s sebou také nese velký společenský a zejména komunitní potenciál. Je místem setkávání dětí, rodičů a prarodičů a navazování prvních sociálních vztahů dítěte mimo jeho rodinné zázemí. Je tedy důležitým prvkem při vytváření sociálních vazeb rodin a zapojení dětí i rodičů do občanského života své komunity či obce. Proto tento dotační titul mířený speciálně na měst a obce velice vítáme,“ uzavírá Radka Vladyková.

 

Ing. Alexandra Kocková, tiskový zástupce SMO ČR