24.11.2015

3. ročník konference k čisté mobilitě

Ve dnech 5. a 6. listopadu 2015 se v Loučni konal třetí ročník Konference k čisté mobilitě, kterou uspořádalo Ministerstvo životního prostředí. Konference čisté mobility se zaměřila zejména na podporu alternativních pohonů v automobilové dopravě a zúčastnili se jí přednášející z ministerstev životního

Ve dnech 5. a 6. listopadu 2015 se v Loučni konal třetí ročník Konference k čisté mobilitě, kterou uspořádalo Ministerstvo životního prostředí. Konference čisté mobility se zaměřila zejména na podporu alternativních pohonů v automobilové dopravě a zúčastnili se jí přednášející z ministerstev životního prostředí, dopravy, průmyslu a obchodu a pro místní rozvoj. Jednotlivé resorty představily možnosti financování, které jsou zohledněny v Národním akčním plánu čisté mobility, který Ministerstvo průmyslu spolu s Ministerstvem životního prostředí předloží 20. listopadu vládě.

Národní akční plán (NAP) Čistá mobilita v příštích letech počítá s masivním rozvojem počtu plnících a nabíjecích stanic po celé České republice. Konkrétně by do roku 2020 mělo vzniknout až 300 nových plnících stanic na CNG a 1300 dobíjecích stanic pro elektromobily.

Z EU fondů je pro rozvoj „čisté“ dopravní infrastruktury připraveno až 1,2 mld. Kč z OPD, dále je v programu IROP pro podporu vozidel veřejné hromadné dopravy na nízkoemisní či bezemisní vozidla připraveno cca 1,1 mld. Kč a část z 1 mld. Kč je připravena z OPPIK na demonstrativní projekty v oblasti podpory elektromobility pro podnikatele. 

Více informací a prezentace z jednotlivých vystoupení naleznete na adrese: http://www.mzp.cz/cz/news_151106_Loucen