03.06.2013

Povodně 2013 – pomoc obec obci

Českou republiku znovu zasáhly ničivé povodně. Stejně tak jako při povodních v letech minulých se i letos na Svaz obrátili někteří starostové s nabídkou pomoci. Přímá pomoc OBEC OBCI se v minulých letech osvědčila, a to zejména pro svoji rychlost, efektivitu a konkrétnost. Pokud chcete touto formou pomoci konkrétním postiženým obcím, v průběžně aktualizovaných souborech níže najdete jejich seznam.

Českou republiku znovu zasáhly ničivé povodně. Stejně tak jako při povodních v letech minulých se i letos na Svaz obrátili někteří starostové s nabídkou pomoci. Přímá pomoc OBEC OBCI se v minulých letech osvědčila, a to zejména pro svoji rychlost, efektivitu a konkrétnost. Pokud chcete touto formou pomoci konkrétním postiženým obcím, v průběžně aktualizovaných souborech krajských krizových štábů níže najdete jejich seznam.

Výzva pro postižené obce!

Neváhejte se obrátit telefonicky nebo emailem na Kancelář Svazu, potřebuje-li vaše obec pomoc. Vaši výzvu zveřejníme a pomůžeme vám nalézt vhodného partnera! Stále se na nás obracejí obce, které jsou připraveny se zapojit!

Seznam obcí postižených povodněmi v červnu 2013:

Jihočeský kraj

Plzeňský kraj

Středočeský kraj

Liberecký kraj

Ústecký kraj

Královéhradecký kraj

Hl. město Praha – informace jsou poskytovány na tel. povodňové lince 800 100 991 nebo 1234

Karlovarský kraj – Podle vyjádření krizového štábu kraje nedošlo v souvislosti s povodňovou aktivitou k evakuaci obyvatel obcí, ani k zásadním škodám na majetku. Protože si obce nevyžádaly pomoc krajské povodňové komise, nejsou souhrnné informace k dispozici.