18.05.2020

Další příklad dobré praxe realizovaný projektem CSS

CSS Mohelnicko se podílelo v rámci projektu Centra společných služeb, který je realizován Svazem měst a obcí České republiky a hrazen z prostředků operačního programu Zaměstnanost, na přípravě, realizaci a propagaci projektu cyklotrasy Ochutnej Moravu na kole, naučné cyklostezky napříč regionem za účasti dalších spolupracujících subjektů.

Tento příklad dobré praxe je skvělým příkladem meziobecní spolupráce nejen z pohledu rozvoje udržitelné dopravy a cestovního ruchu – vyznačení cyklotrasy, ale zejména podpory lokální ekonomiky. Přitom s tímto nápadem přišli samotní producenti místních produktů a Centrum společných služeb při Mikroregionu Mohelnicko se ujalo realizace.

Výsledek spolupráce ?

Jedná se o vyznačení cca 91 km cyklotrasy, která vede nejen po originálních lokálních producentech, ale také objevuje krásy regionu.

Cyklisté tak na svých cestách mohou ochutnat domácí sýry, paštiky, marmelády, čokoládu a samozřejmě v tomto regionu nesmí chybět tvarůžky. Po cestě se také projedou po zajímavostech kraje jako je zámek Úsov, Muzeum Olomouckých tvarůžků, CHKO Litovelské Pomoraví, židovské památky a mnohem více z regionu.

Jedním ze spolupracujících partnerů jsou České dráhy, které v Zábřehu provozuji půjčovnu kol. A tak si na začátku trasy může cestovatel půjčit kolo, objet a ochutnat kraj, kolo zase vrátit a v klidu nasednout do vlaku.

https://www.facebook.com/Svazek-obc%C3%AD-Mikroregionu-Mohelnicko-493493744153148/

https://ochutnejmoravunakole.cz/

https://www.youtube.com/watch?v=zBWWnXwZz6g&t=19s