30.07.2020

Pozvánka na panelovou diskusi ke kyberkriminalitě a kyberbezpečnosti

V pondělí 5. října 2020 od 10:00 proběhne v budově Ministerstva vnitra (Nad Štolou, Praha 7), panelová diskuse odborníků k problematice kyberkriminality a kyberbezpečnosti. Panelovou diskusi pořádá odbor prevence kriminality Ministerstva vnitra spolu s Národním úřadem pro kybernetickou a informační bezpečnost. Záštitu nad touto diskusí, která je součástí „Festivalu bezpečného internetu 2020“, převzal ministr vnitra ČR, Jan Hamáček.

V prvním panelu na téma „Efektivita kyberprevence“ vystoupí ředitel odboru prevence kriminality MV Michal Barbořík, dále Kamil Kopecký (projekt E-bezpečí), Lucie Kosová (NÚKIB) nebo Martin Kožíšek (CZ.NIC). Policii ČR budou v diskusi zastupovat Said Urban (NCOZ) a Ondřej Moravčík (Policejní prezídium).

Druhého panelu na téma „Nové trendy v kyberbezpečnosti a kyberkriminalitě“ se zúčastní za Policii ČR Václav Písecký společně s Pavlem Schwainerem, Úřad vlády ČR bude zastupovat Jan Míča, MŠMT potom Stanislav Volčík, a mezi panelisty bude např. i koordinátorka projektu Kraje pro bezpečný internet Lucie Časarová.

Účast na panelové diskusi je zcela zdarma. Přesný program bude uveřejněn v průběhu září 2020. Registrace je možná na odkazu: fbifest.cz/panelova-diskuze-pro-pracovniky-prevence-efektivita-kyberprevence