26.03.2015

Známe Dřevěnou stavbu roku 2014!

Slavnostní vyhlášení vítězů a předání cen ankety DŘEVĚNÁ STAVBA ROKU 2014 se konalo 17. března na zámku ve Křtinách u Brna pod záštitou rektora Mendelovy univerzity Ladislava Havla. Záštitu kategorii Dřevěné hřiště roku poskytl Svaz.

Dne 17. března 2015 proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů a předání cen ankety DŘEVĚNÁ STAVBA ROKU 2014. Letošní ročník byl uspořádán na zámku ve Křtinách u Brna. 

Účastníci slavnostního vyhlášení ankety Dřevěná stavba roku 2014 (DSR) prožili v nádherném prostředí zámku ve Křtinách příjemné odpoledne nabyté zajímavým programem a zejména vyhlášením vítězů této prestižní ankety.

Samotnému vyhlášení předcházely přednášky předních odborníků na téma „Podpora dřeva jako obnovitelné suroviny.“ Struktura přednášek byla sestavena tak, aby si bylo možné udělat ucelenou představu o aktivitách státní správy v tomto sektoru. Během odpoledne tak vystoupili zástupci Ministerstva zemědělství, Ministerstva průmyslu a obchodu a Ministerstva životního prostředí, dále také vedoucí marketingové kanceláře rakouského velvyslanectví v Brně Ing. Martin Žák.

Slavnostní vyhlášení výsledků odstartovalo mnohými netrpělivě očekávanou druhou část křtinského odpoledne. Nadace udělila celkem 15 ocenění pro soutěžní díla v sedmi kategoriích ankety DSR a také dvě ceny pro vítěze veřejného hlasování. V kategorii Dřevěná hřiště předávala ocenění zástupkyně SMO, členka Předsednictva Svazu a starostka obce Kunín Dagmar Novosadová. V podkategorii Malé hřiště zvítězilo hřiště Hrad UKO v Pensionu UKO USB Liberec s.r.o. V podkategorii Velkých hřišť byla oceněna Rezervace BORORO - areál pro děti a dospělé ze Zoologické zahrady hlavního města Prahy.

Fotografie Hrad UKO: http://www.drevenastavbaroku.eu/drevena-hriste-14/253-102-hrad-uko

Fotografie ZOO Praha: http://www.drevenastavbaroku.eu/drevena-hriste-14/274-rezervace-bororo-herni-a-odpocinkovy-areal-pro-deti-a-dospele

Seznam a fotografickou galerii vítězných děl naleznete zde!

Jak už se stalo zvykem, na závěr slavnostního předávání organizátoři představili nový katalog Dřevěné stavby roku 2014 obsahující všech 92 soutěžních děl. Tento katalog bude veřejnosti poprvé představen na veletrhu FOR HABITAT v PVA EXPO v Letňanech ve dnech 19. – 23. 3. 2015.

„Akci hodnotím jako velmi úspěšnou. Anketa DSR stále roste, což mne velmi těší. Věřím, že budeme v tomto trendu pokračovat i v následujícím ročníku! A věřte, že se máte na co těšit. Jubilejní ročník 2015 bude skutečně mimořádný!“ uvedl na závěr celé akce ředitel Nadace dřevo pro život, pan Ing. Stanislav Polák.