21.01.2019

Zlatý erb 2019 – 21. ročník soutěže webů měst a obcí (uzávěrka prodloužena do 31. ledna)

Až do 31. ledna se mohou zájemci z řad obcí, měst i regionů přihlásit do 21. ročníku populární soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky a elektronické služby.  

Až do 31. ledna se mohou zájemci z řad obcí, měst i regionů přihlásit do 21. ročníku populární soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky a elektronické služby.

Krajská kola pořádaná opět ve všech 14 krajích ČR se budou hodnotit od 21. ledna, krajské ceremoniály proběhnou v únoru a březnu, finále celostátního kola se opět uskuteční na konferenci ISSS v Hradci Králové, a to v pondělí 1. dubna 2019. Zvláštní cena ministryně pro místní rozvoj, která je součástí soutěže a jejíž kategorie „regiony“ je v letošním roce rozšířena o organizace destinačního managementu, probíhá pouze celostátně.

Organizátoři krajských kol Zlatého erbu v letošním roce určitě uvítají fakt, že krajské poroty budou moci hodnotit soutěžící podle zjednodušených kritérií, stručná metodika bude k dispozici na www.zlatyerb.cz. Celostátní porota pak bude pracovat standardním způsobem.

Jedenadvacátému ročníku populární soutěže poskytují podobně jako v minulém roce oficiální záštitu Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Ministerstvo vnitra ČR, Asociace krajů ČR, Svaz měst a obcí ČR a Sdružení místních samospráv ČR, hlavním organizátorem je spolek Český zavináč.

V roce 2018 se do soutěže aktivně zapojily obce, města a regiony z celé ČR, poroty vybíraly ze 430 webových stránek a projektů včetně elektronických služeb. Spolek Český zavináč vydal za přispění prostředků státního rozpočtu ČR z programu Ministerstva pro místní rozvoj souhrnnou brožuru shrnující vše podstatné z jubilejního 20. ročníku soutěže.

Veškeré informace včetně propozic soutěže, termínů, přehledu soutěžících i dalších materiálů jsou pro všechny zájemce k dispozici na www.zlatyerb.cz.