28.05.2020

Zahájení nového ročníku kampaně „Na kole jen s přilbou“ opět s podporou Svazu

Pro všechny fanoušky cyklistiky je opět spuštěn projekt Na kole jen s přilbou. Svaz nad projektem poskytl záštitu. V průběhu května - srpna se můžete těšit na akce, které jsou v rámci projektu organizovány například spolu s Horskou službou či Policií ČR. Soutěžit můžete i online a vyhrát zajímavé ceny.

Projekt spolupořádá obecně prospěšná společnost Bezpečně na silnicích pod hlavičkou Týmu silniční bezpečnosti s partnery jako Horská služba ČR, Policie ČR a řada dalších. A proč se projekt jmenuje „Na kole jen s přilbou“? Dle údajů zveřejněných Evropskou radou pro bezpečnost silničního provozu (ETSC) vyplývá, že cyklistická přilba snižuje riziko vážného zranění hlavy o 69 % a v případě zranění smrtelného se jedná o 65 %. Cílem projektu je přispět ke snížení úrazů cyklistů, zejména těch se závažnými následky na zdraví. Již desátým rokem se s hlídkami projektu budete moci setkat do října po celé České republice, a to nejen v horských oblastech, destinacích atraktivních pro cykloturisty, ale také ve městech. Využijte tohoto okamžiku ke krátké osvěžující přestávce, během níž Vás ochotně seznámí s kritérii, jak se bezpečně pohybovat na jízdním kole nejen po silnicích. Dozvíte se mnoho zajímavých informací, rádi zodpoví i Vaše případné dotazy.

Chcete vyhrát atraktivní ceny a ještě k tomu pomoci ke zlepšení povědomí o bezpečnosti cyklistů? Odpovězte na pět soutěžních otázek a vyhrajte jednu z lákavých cen. Soutěž trvá do 30. 9. 2020. Soutěžit můžete na stránkách projektu: www.nakolejensprilbou.cz/formular/5

Všechny akce, které jsou připraveny pro malé i velké cyklisty naleznete zde: www.nakolejensprilbou.cz/novinky/2

Projekt je spolufinancován z fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů.