07.02.2020

Uzávěrka přihlášek do soutěže o nejlepší školní divadelní soubor je prodloužena do konce února!

Stále se můžete přihlásit do 1. ročníku Divadelních cen Eduard o nejlepší divadelní soubor ze základní nebo střední školy v České republice. Uzávěrka přihlášek byla prodloužena do 29.2.2020. V porotě mimo známých osobností z českého showbyznysu zasedne i zástupce Svazu Pavel Kašpárek, starosta obce Úsilné.

Akci pořádá Hudební divadlo Karlín pod záštitou Svazu měst a obcí České republiky. V porotě zasedne mnoho známých osobností z českého showbyznysu, jako například zpěvačka Lucie Bílá či skladatelé Václav Noid Bárta a Ondřej Gregor Brzobohatý. I Svaz má v ohni své želízko. V porotě bude Svaz reprezentovat mnohaletý starosta obce Úsilné a starosta roku 2011 Pavel Kašpárek, který je zapáleným amatérským divadelníkem.

 

Soutěž je určena i pro základní umělecké školy, amatérské soubory nikoli však konzervatoře, či profesionální soubory.

Dle kvality nabídnutých představení dostane pět až deset oceněných souborů v průběhu září 2020 možnost zahrát svá představení na Malé scéně Hudebního divadla Karlín. Ze soutěžních představení ocení odborná porota 3 nejlepší.

Pro první místo je připravena nakonec ještě velká výzva! Ve spolupráci s Hudebním divadlem Karlín uvede své vítězné představení na velké scéně Hudebního divadla Karlín!

Do soutěže se lze přihlásit na webu www.hdk.cz/soutez-eduard/, kde naleznete i podrobná pravidla.