10.05.2010

Svaz je partnerem projektu "Šťastné stáří očima dětí"

Svaz se stal partnerem projektu s názvem "Šťastné stáří očima dětí". Hlavním organizátorem je Asociace poskytovatelů sociálních služeb, jako další partneři projektu se podílí Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR a Mínisterstvo školství ČR.

Svaz se stal partnerem projektu s názvem "Šťastné stáří očima dětí". Hlavním organizátorem je Asociace poskytovatelů sociálních služeb, jako další partneři projektu se podílí Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR a Mínisterstvo školství ČR.

Projekt ´"Šťastné stáří očima dětí" je celorepublikovou soutěží pro žáky základních škol ve věku od 6 do 15 let. Děti budou malovat, jak si představují šťastné stáří. Dětský pohled na stáří může v mnohém překvapit a  pomůže všem, kteří se snaží o to, aby naši senioři žili co nejdéle v přirozených a důstojných podmínkách. Zároveň zprostředkuje setkání nejmladší s nejstarší generací. Všechny kresby budou po skončení soutěže zdobit společenské místnosti a chodby vybraných domovů pro seniory.

Svaz se na projektu podílí zejména tím, že jej medializuje na svých webových stránkách a rovněž v elektronickém zpravodaji Svazu. Máme rovněž svého zástupce  v odborné porotě, která bude hodnotit dětské kresby. Předsedou této poroty je akademický malíř Kristián Kodet.

Celý projekt odstartoval tiskovou konferencí, která se uskutečnila v pondělí 3. května 2010. O dalším dění Vás budeme průběžně informovat.

 

Mgr. Petr Schlesinger

legislativně-právní oddělení