08.01.2021

STAVBA ROKU 2021 otevřela přihlášky již 29. ročníku prestižní celorepublikové soutěže

Nejpozději do 10. června roku 2021 můžete přihlásit všechny realizované nové i rekonstruované stavby nejrůznějších typologií, realizace úprav veřejného prostoru, úpravy krajiny, a také inženýrské a dopravní stavby.

Nejpozději do 10. června 2021 můžete přihlásit všechny realizované nové i rekonstruované stavby nejrůznějších typologií, realizace úprav veřejného prostoru, úpravy krajiny, a také inženýrské a dopravní stavby i všechna další specifická stavební díla dokončená a uvedená do provozu, nebo zkolaudovaná, nejpozději do konce května roku 2021, která zároveň nebyla do celostátní přehlídky Stavby roku dosud přihlášena a jsou realizovaná na území ČR, nebo i v zahraničí při dodržení a splnění soutěžních podmínek.

Veškeré podmínky pro přihlášení stavby do soutěže naleznete na stránkách aktuálního ročníku soutěže (www.stavbaroku.cz)

Nominace budou slavnostně vyhlášeny na začátku září 2021 v Dopravní hale Národního technického muzea v Praze, forma bude zvolena s ohledem na aktuální epidemiologickou situaci.

Slavnostní vyhlášení následně proběhne v říjnu 2021 v Betlémské kapli v Praze, včetně prezentace a představení oceněných netradiční formou, prostřednictvím unikátních filmových dokumentů a ve spolupráci s médii.

V průběhu celého roku budou opět všechna přihlášená, nominovaná i oceněná díla Stavby roku k vidění na výstavách a dalších akcích, v rámci nejrůznějších příležitostí na různých místech, a to vždy s ohledem na aktuální situaci, také formou filmových dokumentů a virtuálních projekcí.

Filmový dokument všech přihlášených v loňském ročníku STAVBA ROKU 2020 najdete na YouTube kanále Stavba roku.

V příloze naleznete ilustrační fotografie staveb, oceněných v roce 2020

ZDROJ: Tisková zpráva Nadace ABF

gallery