18.02.2021

Stane se jabloň u Lindmanů evropským stromem roku?

Hlasujte do 28. 2. 2021. Rozhodnout můžete i vy.

Jabloň u Lidmanů z Náchodska na podzim vyhrála republikové kolo soutěže Strom roku. S velkou podporou dalších ji nominovala MAS Stolové hory. Jabloň je vnímána jako symbol tradice, regionální soběstačnosti nebo mezigeneračního propojení. Přestože jabloň u Lindmanů pamatuje "pouze" 70 let, je pevně srostlá s místní komunitou a v širokém kraji ji zná každé malé dítě.

Český strom uspěl v celoevropské soutěži i v roce 2019. Chudobínská borovice oslovila pokrouceným kmenem a okolní krajinou, která by mohla být předlohou obrazů z dob romantismu.

Jak se můžete zapojit?

1)    Hlasujte pro jabloň na www.evropskystromroku.cz. Vyberete dva stromy, vyplníte váš e-mail a následně v e-mailu potvrdíte hlasování. Hlasovat můžete z více e-mailových adres, a to pouze do konce letošního února.

2)    Šiřte tento e-mail či obecně informaci o možnosti pro jabloň hlasovat mezi své kolegy, zástupce obcí, rodinu, známé. Čím více lidí tento e-mail uvidí, tím vyšší je šance na úspěch v anketě.

Pokud byste se o příběhu jabloně chtěli dozvědět více, můžete se připojit k této facebookové skupině. Příběh jabloně lze zhlédnout i v tomto videu anebo si o ní můžete zazpívat v písničce.

 

AUTOR FOTOGRAFIE: Nadace Partnerství, Marek Olbrzymek