09.12.2019

Soutěžte o titul Dřevěné hřiště roku 2020

Už jste slyšeli o anketě Dřevěná stavba roku? Každoročně se v ní vyhlašuje soutěž o nejlepší dřevěné hřiště a Svaz měst a obcí ČR opět projektu poskytl záštitu. Pokud máte ve své obci hřiště ze dřeva, neváhejte se přihlásit. Účast v anketě je v kategorii hřišť zdarma a vítěz vyhraje 10 000 Kč. Tak co, jdete do toho?

Přihlaste se jednoduše on-line na stránkách ankety Dřevěná stavba roku.

Přihlásit se můžete do 14. 2. 2020. Stačí přiložit 3 fotografie a napsat o hřišti pár slov.

  • Ve formuláři vyberete soutěžní kategorii – hřiště malá (pořizovací cena do 500 000 Kč), nebo hřiště velká (nad 500 000 Kč), přidáte 3 fotky a vyplníte své kontaktní údaje.
  • Není důležité, kdy jste hřiště postavili. Musí být pouze zkolaudováno do ledna 2020.
  • Zde jsou soutěžní podmínky.

 

O vítězích rozhoduje veřejnost v on-line hlasování. Loni hlasující zaslali 44 598 hlasů pro 106 děl. Vaše hřiště může být letos mezi nimi. Pokud vás zajímá, kdo soutěžil v minulých letech, prohlédněte si Galerii dřevěných staveb.

Máte v obci ještě jinou dřevěnou stavbu? Zastávku, lávku, školu, most či rozhlednu, roubenku nebo hezký dřevěný interiér sálu či kostela? Lze hlásit realizace, ale i návrhy. Přihlaste je do dalších kategorií. I zde můžete soutěžit o titul a 10 000 Kč.

 

Anketu vyhlašuje Nadace dřevo pro život, aby ukázala veřejnosti krásu a přínos dřevěných staveb. Jak vysvětlil její ředitel Stanislav Polák, „dřevěné stavby prospívají našemu zdraví, poskytují nám bezpečí a chrání teplo našeho domova.“ Dřevo je navíc významný obnovitelný stavební materiál, jehož využíváním šetříme neobnovitelné zdroje, a tím chráníme naše životní prostředí. Některé vyspělé země to již zjistily a využívají dřevo, zejména ve stavebnictví, podstatně více než my v ČR. 

Ilustrační foto