26.08.2020

Slepá místa

Svaz měst a obcí ČR (SMO ČR) podporuje myšlenku soutěže Slepá místa, která dává příležitost obcím a městům vyřešit některá z bolavých míst na svém území. Jedná se především o problematická místa z hlediska bezpečnosti občanů. Zároveň oceňuje možné aktivní zapojení občanů na správě města. Soutěž vypisuje společnost Axis Communications a je určena pro města, městyse a obce.

Projekt Slepá místa odstartoval v Olomouci na Krajských setkáních SMO ČR 25. 8. 2020. Tento projekt umožňuje obcím, městysům i městům vyřešit svá problematická či riziková místa, která nejsou pod dohledem a často čelí vandalům, neposlušným řidičům, rozvodněnému říčnímu toku a jiným bezpečnostním hrozbám.

Tato místa můžete pomocí velice jednoduchého a rychlého formuláře přihlásit na webu www.slepamista.cz, a to do konce října. Všechny přihlášené projekty bude posuzovat pětičlenná porota složená z odborníků na bezpečnost a komunální politiku. Vyhrát můžete moderní řešení na míru od světového lídra na trhu IP kamer Axis Communications v hodnotě 150 000 Kč.

Proč byste se měli přihlásit?

  • Potřebujete vyřešit bezpečnostní problém či mít pod dohledem nějaké rizikové místo ve vaší obci, ale nemáte na to finanční prostředky
  • Máte sice finanční prostředky, ale na zabezpečení pouze jednoho místa a nevíte, které přesně vybrat – přihlaste všechna místa a nechte své občany hlasovat. Získáte skvělou zpětnou vazbu o tom, kde se vaši občané cítí být nejvíce ohroženi.
  • Chcete se dozvědět, jaké jsou vůbec možnosti dnešního chytrého dohledu. Bezpečnostní dohled už dávno není jen kamerový bod napojený na policejní velín. Organizátor soutěže Axis Communications vám nabídne konzultaci jakéhokoliv rizikového místa a jeho řešení zdarma.

Na webu projektu www.slepamista.cz najdete případové studie, tedy inspiraci pro to, co vše lze chytrým dohledem efektivně vyřešit, přesná pravidla projektu i samotnou přihlášku.

Dát vědět o projektu byste měli i svým občanům, oni sami vám totiž prostřednictvím webu posílat své náměty a pak následně hlasovat o jednotlivých projektech.

Výhody z přihlášení místa do tohoto projektu pro vás tedy plynou i v případě, že nevyhrajete:

  • máte totiž jedinečnou možnost zapojit své občany do veřejného dění a získat jedinečnou zpětnou vazbu.
  • a co víc, poté, co se s vámi porota spojí ohledně detailního prozkoumání a konzultace vašeho místa, může vám organizátor nabídnout dočasné, mobilní řešení na zkoušku zdarma, tak trochu mimo oficiální soutěž.

Tedy krátké shrnutí:

  • díky Slepým místům můžete rychle, bez zbytečného a složitého žádání o dotace získat s pomocí svých občanů chytrý bezpečnostní dohled zdarma.
  • Přihlášky můžete podávat do 31.10.
  • Ozvat se můžete i v případě, že máte zájem o nezávaznou konzultaci nebo mobilní, dočasné řešení na zkoušku.
  • Veškeré detaily a informace najdete na www.slepamista.cz

 

Organizátorem je výrobce bezpečnostních kamer Axis Communications spolu se Svazem měst a obcí.