04.01.2021

Seznamte se s vítězi Ceny Senior roku 2020

Projekt SenSen (Senzační senioři) Nadace Charty 77 vyhlásil v roce 2020 už osmý ročník Ceny Senior roku. Mezi partnery projektu je i Svaz měst a obcí ČR.

Cena Senior roku

Cílem Ceny Senior roku je podpora seniorů jako významné části naší společnosti a zdůraznění jejich výjimečných výkonů a počinů. Ocenění má inspirovat seniory v jejich vlastním životě a posilovat jejich sebevědomí a sebedůvěru. Výběr oceněných a prezentace jejich práce široké veřejnosti je šancí pro postupné rozbití stereotypů v nazírání na život seniorů. Patronkou Ceny Senior roku je od jejího počátku herečka Simona Stašová.

Vyhlášení výsledků Ceny Senior roku proběhlo letos kvůli pandemii COVID-19 bez slavnostního ceremoniálu.

Výsledky Ceny Senior roku 2020

Titul Seniorka roku 2020 získala Eva Trejbalová z Prahy, která v 86 letech vede v dejvickém Sokole kurzy jógy a svým aktivním přístupem k životu motivuje a inspiruje i o 20 let mladší cvičenky. Druhé místo obsadil Pavel Bacík, který se podílí na činnosti hned několika organizací a spolků v Příbrami. Třetí místo udělila porota dvěma seniorům – knihovnici Jindřišce Faiglové z Kyjova a in memoriam Karlu Budinovi z Orlové-Poruby.

V kategorii Nejlepší klub roku 2020 získala první místo Stará garda kuchařů a cukrářů ČR, která už 13 let aktivně sdružuje seniory z gastronomických oborů po celé republice. Druhé místo obsadil Klub kolodějských seniorů, který dokázal semknout seniory ve městě. Třetí místa udělila porota dvě: Spolku aktivních seniorů v Kaplici a Klubu seniorů Svitavy.
Více se o celé soutěži dočtete zde