16.01.2020

Senioři se v únoru opět pokusí přeplavat La Manche

Soutěž ve štafetovém plavání seniorů „Přeplavme svůj La Manche“ vyhlásil už pošesté projekt SenSen (Senzační senioři). Seniorské týmy z celého Česka se při ní pokusí za jediný měsíc uplavat 34 kilometrů. Patronkou štafetového plavání je Lucie Leišová, přemožitelka Gibraltaru a nadšená podporovatelka plaveckých aktivit Senzačních seniorů.

V roce 2019 při něm ve 20 týmech soutěžilo celkem 1 120 plavců, společně zdolali 4 131 kilometrů a pomyslný kanál La Manche přeplavali rovnou 121krát. Na letošní šestý ročník je právě možné se přihlásit na webových stránkách www.sensen.cz.

Plavat se bude celý měsíc únor, pak SenSen vyhlásí nejlepší týmy i jednotlivce. „Vyzýváme seniory k tomu, aby překonali La Manche, ve skutečnosti ale nejde o závratné sportovní výkony, nýbrž o to, aby senioři překonali sami sebe, udělali něco pro svoje zdraví a nebyli sami,“ říká mluvčí projektu SenSen Lucie Nekvasilová.

Patronkou projektu Přeplavme svůj La Manche je Lucie Leišová, dálková a zimní plavkyně, která v roce 2014 jako teprve čtvrtá Češka přeplavala Gibraltarskou úžinu. Osobně se opět rozjede do vybraných měst a bude plavat přímo se seniory. „Chtěla bych všechny seniory povzbudit, aby se přihlásili do dalšího ročníku našeho projektu a v únoru se pokusili zdolat svůj La Manche,“ říká usměvavá Lucie Leišová.

O projektu SenSen:

Projekt SenSen (Senzační senioři) vznikl v Nadaci Charty 77 v roce 2012 jako odpověď na demografický vývoj v naší zemi. Jeho cílem je podporovat všechny, kteří chtějí být aktivní věku navzdory. V současné době SenSen sdružuje už 140 seniorských klubů a organizací z celé České republiky.

 

Mgr. Lucie Nekvasilová

PR a komunikace projektu SenSen a Národní kroniky

lucie.nekvasilova@bariery.cz

mob.: +420 607 553 331

 

Nadace Charty 77| Senzační senioři

Melantrichova 5, 110 00 Praha

 www.sensen.cz