09.03.2015

Semináře pro potenciální účastníky soutěže Vesnice roku

Vyhlašovatelé soutěže Vesnice roku, tedy Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Ministerstvo zemědělství, Spolek pro obnovu venkova ČR a Svaz měst a obcí ČR, v březnu pořádají motivační semináře pro potenciální účastníky soutěžního klání. 

Vyhlašovatelé soutěže Vesnice roku, tedy Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Ministerstvo zemědělství, Spolek pro obnovu venkova ČR a Svaz měst a obcí ČR, pořádají motivační semináře pro potenciální účastníky soutěžního klání. Akce se uskuteční pod záštitou Karlovarského, Pardubického a Zlínského kraje.

Semináře mají za cíl informovat o soutěži Vesnice roku v Programu obnovy venkova, konkrétně termínech, krajském / celostátním kole, hodnocených oblastech, oceněních atd. Součástí seminářů budou prezentace vyhlašovatelů, které budou informovat o soutěžních kritériích, o tom,  na co se komise dívá, ať se jedná o společenský či spolkový život, knihovny, nformační technologie, péči o zeleň a životní prostředí nebo spolupráci se zemědělci. Na semináři zazní i praktické zkušenosti starostů / starostek obcí, které v soutěži zaznamenaly výrazné úspěchy.

Semináře mají primárně za cíl přiblížit soutěž zájemcům, starostům a starostkám. Zúčastnit se jich může kdokoli – starostka, starosta, knihovnice, ředitel školy, manažer mikroregionu či MASky, zastupitel aj. Z kapacitních důvodů však maximálně dva lidé za jednu obec.

Termíny a místa konání seminářů:

  • pátek 13. března 2015 - obec Kateřinice, Zlínský kraj
  • pátek 20. března 2015 - obec Dolní Újezd, Pardubický kraj
  • úterý 24. března 2015 - obec Hájek, Karlovarský kraj 

Účast je třeba potvrdit na e-mailu: Miroslava.Ticha@mmr.cz.

Další informace najdete v pozvánce níže.