03.02.2020

Projekt Má vlast cestami proměn - Příběhy domova

Tento rok proběhne již 12. ročník národní putovní výstavy o úctě k domovu a odpovědnosti za svůj kraj. Máte šanci se ještě účastnit nejen jako návštěvník výstav, ale přihlásit i podařenou proměnu zanedbaných míst v Moravskoslezském, Jihočeském a Libereckém kraji v místa upravená a užitečná. Nejhezčí proměna je každý rok oceněna. Hlasovat pro nejlepší proměnu roku 2019 můžete hlasovat do 31. 3. 2020.

Letošní zahájení 12. ročníku výstavy proběhne 20. 6. 2020 tak, jako každý rok, v Praze na Vyšehradě.

Zapojte se také – přihlaste proměnu ve své obci nebo v ní uspořádejte výstavu (zapůjčení výstavy je zdarma).  Nebo se pro začátek vydejte podívat na výstavu jako návštěvník. Její putování můžete sledovat na webu nebo na Facebooku akce. 

Podmínky účasti:
  • Základní poplatek za celoroční propagaci jedné proměny je 4 500 Kč + DPH, (celkem 5 445 Kč)
  • Dodání vhodných podkladů pro zpracování výstavního plakátu (fotografie objektu před a po proměně v dostatečné kvalitě pro velkoformátové tiskové zpracování – o velikosti nejméně 1 500 px v kratší straně)

Nejhezčí proměna je každý rok oceněna. Hodnotí je veřejnost v den zahájení na Vyšehradě a po celý rok na webu, a také odborná porota architektů od vedením pana arch. Josefa Pleskota. Hlasovat můžete na webu cestamipromen.cz/promeny-2019.  Hlasovat pro nejlepší proměnu roku 2019 můžete do 31. 3. 2020.

Výstavu pořádá Asociace Entente Florale CZ - Souznění, z.s. ve spolupráci s Národní kulturní památkou Vyšehrad. Svaz měst a obcí ČR akci zaštítil. Partnery výstavy jsou kraje České republiky a spolupracuje řada dalších organizací a institucí.