23.11.2021

Přihlaste svou obec do soutěže Dřevěná stavba roku!

Přihlaste do soutěže dřevěné hřiště, rozhlednu nebo školku a zapojte veřejnost do hlasování o prestižní ocenění a výhru 10 000 Kč třeba na dětský den nebo nový herní prvek. Svaz měst a obcí podpořil soutěž záštitou.

Vážení starostové a zastupitelé měst, obcí i vesniček,

právě byl spuštěn 12. ročník Dřevěné stavby roku, největší soutěže dřevěných staveb a interiérů v ČR. Do 6 soutěžních kategorií lze přihlásit dřevěná díla jako jsou školy, školky, hřiště, rozhledny, autobusové zastávky, altánky, kapličky nebo dřevěné interiéry kanceláří či třeba škol. O vítězi rozhoduje kromě poroty také veřejnost v online hlasování, kde cena pro vítěze jak od odborné poroty, tak i ve veřejném hlasování je 10 000 Kč.

Máte se čím pochlubit? Ukažte vaši dřevěnou stavbu či interiér a vyhrajte 10 000 Kč! Vaši občané vás v hlasování určitě rádi podpoří.

Nadace dřevo pro život organizuje tuto soutěž dřevěných staveb a interiérů již 12 let a snaží se skrze ni podporovat myšlenku ekologického bydlení, které je šetrné k přírodě a životnímu prostředí.

Jak vysvětlil ředitel nadace Stanislav Polák, „Dřevěná stavba roku je stále více vnímána jako soutěž, která je v souladu s celosvětovým trendem podpory dřevěného stavění pro jeho obrovský potenciál ukládat dlouhodobě uhlík. Dřevěné stavby spojují nejen vysoké nároky zdravého bydlení, ale i funkčnost, praktičnost a v neposlední řadě také krásu. Prospívají našemu zdraví, pomáhají životnímu prostředí, a navíc chrání teplo našeho domova.“

Pokud i ve vaší obci vidíte dřevo jako cestu k lepšímu životnímu prostředí, máte příležitost to právě v soutěži Dřevěná stavba roku svým občanům ukázat a podpořit tento trend. Registrační poplatek činí 1500 Kč. Pokud své soutěžní dílo stihnete přihlásit do 31. 1. 2022, získáváte bonus 20 % slevy na poplatku a speciální propagaci na našich sociálních sítích. Proto doporučujeme přihlásit se co nejdříve.

Svá soutěžní díla můžete již nyní přihlašovat ZDE. Přihlášky jsou otevřené do 28. 2. 2022.

Vítěze kromě voňavého dřevěného diplomu a 10 000 Kč čeká zájem médií, články o vás v lokálních i národních médiích, na portálech iDnes.cz, Novinky.cz atd.

Vše o soutěži a výhodách účasti najdete na www.DrevenaStavbaRoku.cz. Radu, do jaké kategorie svou stavbu nebo hřiště přihlásit, najdete v rozcestníku kategorií nebo kontaktujte organizátory na e-mailu l.polakova@drevenastavbaroku.cz.

Za tým Nadace dřevo pro život se na vaše díla vonící dřevem a na inspiraci, kterou tak veřejnosti přinesete, těší Lenka Poláková, vedoucí péče o soutěžící.

ZDROJ: TZ Nadace Dřevo pro život