03.09.2016

Pomozte vybrat Osobnost roku Český Goodwill 2016

Začalo hlasování veřejnosti v prestižním ocenění Český Goodwill 2016. Po celé září můžete vybírat z rekordních 75 firem, které postoupily ve čtvrtém ročníku do finále.

Začalo hlasování veřejnosti v prestižním ocenění Český Goodwill 2016. Veřejnost bude moci po celé září vybírat z rekordních 75 firem, které postoupily ve čtvrtém ročníku do finále.

Na ocenění Český Goodwill 2016 bylo celkem přijato 115 nominací, z toho bylo 111 platných. Do finále postoupilo 75 firem, jejichž medailonky jsou uveřejněny na webu projektu.

V měsíci září proběhne rovněž dvoukolové hodnocení odborné poroty, která vybere nejsilnější příběhy v kategoriích Tradice, Inovace, Partner a Mecenáš. Podrobnosti o tom, kdo získá prestižní ocenění Český Goodwill 2016, budou slavnostně vyhlášeny na galavečeru20. října. Slavnostní předání ocenění Český Goodwill 21016 se letos bude konat v Národním muzeu - Českém muzeu hudby na pražské Malé Straně.

Mezi nominovanými je téměř 1/3 žen podnikatelek a manažerek. Podíl mužů a žen mezi nominujícími byl letos opět vyrovnaný. Nominovalo 54 % mužů a 46 % žen. Tradičně nejvíce firem se bude o přízeň poroty ucházet v kategoriích Inovace a Partner. Mezi regiony vede opět Hl. m. Praha (30 %), následována Jihomoravským krajem (12 %). O třetí příčku s podílem skoro 10 % se dělí kraje Liberecký, Moravskoslezský a Zlínský. 

Záštity pro 4. ročník znovu poskytly Jaroslava Jermanová, 1. místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP). Prestižní novinkou pro rok 2016 je záštita, kterou nad oceněním převzala Mezinárodní obchodní komora a Světová federace obchodních komor se sídlem v Paříži. V souladu se záměrem projektu klást větší důraz na regiony, poskytl záštitu předseda Svazu měst a obcí České republiky František Lukl a vládní zmocněnec pro Moravskoslezský, Ústecký a Karlovarský kraj Jiří Cienciala. Ocenění Český Goodwill mimo jiné podporuje platforma společensky odpovědných firem Business Leaders Forum. Pořadatelem je tradičně česká poradenská skupina HPCG. Nad transparentním průběhem dohlíží TÜV SÜD Czech.