26.02.2020

Odstartoval 26. ročník soutěže Vesnice roku

František Lukl, předseda Svazu měst a obcí ČR včera podepsal podmínky šestadvacátého ročníku soutěže Vesnice roku 2020. SMO ČR věnuje prvním třem obcím celkem 200 000 korun.

Na včerejší konferenci Den malých obcí  v Praze - Letňanech stvrdili svým podpisem zástupci vyhlašovatelů podmínky dalšího ročníku stále oblíbenější soutěže Vesnice roku. Za SMO ČR podepsal předseda František Lukl,  Spolek pro obnovu venkova zastupovat jeho místopředseda Eduard Kavala, za  ministerstvo pro místní rozvoj náměstek ministryně David Koppitz a nakonec za ministra zemědělství náměstek Pavel Sekáč.

Soutěž, s jehož myšlenkou přišli zástupci Spolku pro obnovu venkova ČR, se za uplynulých pětadvacet let stala fenoménem českého, moravského a slezského venkova. Každý ročník ukazuje, jak je soutěž skvělou příležitostí prezentovat život v obcích. Krásný a živý společenský, kulturní a sportovní život, tradice a zvyky, projekty hotové i realizované. 

Přihlášky do šestadvacátého ročníku soutěže Vesnice roku mohou obce podávat až do 30. dubna. V následujících dvou měsících pak proběhnou krajská kola. Celostátní kolo pak proběhne první zářijový týden a vítěze a nositele titulu "Vesnice roku 2020" vyhlásí zástupci vyhlašovatelů soutěže dne 13. září 2020 na Jarmarku venkova v Luhačovicích. Podmínky soutěže jsou zde.

Více se můžete dozvědět zde.