15.05.2017

Nominujte firmy, kterých si vážíte za odpovědný přístup k podnikání

Právě vrcholí nominace do jubilejního 5. ročníku ocenění Český Goodwill, který se i letos koná pod záštitou předsedy Svazu Františka Lukla. Nominujte do 31. května 2017 podnikatele nebo společnost z vašeho regionu, kterých si vážíte, a oceňte veřejně jejich poctivou práci!

 

Předseda Svazu měst a obcí ČR František Lukl převzal záštitu nad 5. ročníkem ocenění pro firmy, kterých si lidé váží, Český Goodwill 2017. Do 31. května 2017 můžete nominovat - v kategoriích Tradice, Inovace, Partner a Mecenáš - podnikatele či společnosti na Český Goodwill 2017. Ocenění má za cíl podpořit eticky jednající a společensky odpovědné podnikatele a společnosti v České republice. Účast v projektu je pro nominující i nominované zdarma. Podrobné informace včetně nominačního formuláře naleznete na www.cesky-goodwill.cz. 

Český Goodwill – ocenění pro firmy, kterých si lidé váží - motivuje podnikatele k další práci pro společnost a rozvoj míst jejich působení. Zapojte se i vy a nominujte podnikatele nebo společnost z vašeho regionu, kterých si vážíte za odpovědný přístup k podnikání, a oceňte veřejně jejich poctivou práci.

„Ocenění Český Goodwill je založené na nominacích veřejnosti – z celého širokého spektra stakeholderů – a je tedy vyjádřením veřejného uznání podnikatelům, kteří ke svému podnikání přistupují odpovědně a tvoří tak páteř české ekonomiky,“ vysvětluje Lenka Hlavatá, výkonná ředitelka firmy HPCG, která je autorem a pořadatelem ocenění.

Podnikatelům už samotná nominace přinese především pozitivní zpětnou vazbu, potvrzení toho, že jejich každodenní úsilí má smysl. „Michaela Bílá Čížková, kterou veřejnost loni zvolila Osobností Českého Goodwillu, nám řekla, že Český Goodwill je jako obrovská dávka RebBullu,“ vzpomíná s radostí Hlavatá a dodává, že již eviduje také konkrétní výsledky, které tato motivace podnikatelům přináší.

„Například finalistka premiérového ročníku 2013 ze severočeské Krásné Lípy se díky nominaci odhodlala k rekonstrukci historického objektu, bývalé školy, která dlouhá léta chátrala,“ přibližuje Lenka Hlavatá s tím, že v objektu pak vytvořila komunitní centrum, ve kterém se pravidelně konají různé přednášky a slouží k setkávání místních občanů. „V tomto regionu to osobně považuji za obrovský přínos,“ hodnotí Hlavatá.

Řada dalších firem nominovaných na ocenění Český Goodwill díky masivní podpoře veřejnosti například zdvoj- až čtyřnásobila své podnikání, takže nyní může obsloužit a uspokojit mnohem víc zákazníků. Kromě morální podpory získají oceněné firmy i hmotnou podporu pro další rozvoj jejich odpovědného podnikání. Dosud si finalisté převzali odměny v celkové hodnotě přesahující 3 miliony korun.

Podívejte se na nominační video Hledáme podnikatele…