14.06.2016

NOMINUJTE: Český Goodwill 2016 – ocenění pro firmy, kterých si lidé váží

Do 30. června můžete nominovat -  v kategoriích Tradice, Inovace, Partner a Mecenáš - podnikatele či společnosti na Český Goodwill 2016. Ocenění má za cíl podpořit eticky jednající a společensky odpovědné podnikatele a společnosti v České republice.

Předseda Svazu měst a obcí ČR František Lukl převzal záštitu nad 4. ročníkem ocenění pro firmy, kterých si lidé váží, Český Goodwill 2016. Projekt pořádá česká poradenská společnost HPCG a cílem ocenění je podpořit eticky jednající a společensky odpovědné podnikatele a společnosti v České republice.

Projekt Český Goodwill je primárně založený na nominacích veřejnosti. Přitom již samotná nominace – veřejné vyjádření uznání za poctivou práci a odpovědný přístup k podnikání, okolí podniku a regionu, ve kterém firma působí - je tím největším oceněním.

Veřejné uznání poctivé práce

Nominovat lze jednoduše prostřednictvím on-line nominačního formuláře na webu www.cesky-goodwill.cz. „Nominovat může každý jednotlivec, individuálně podle svých priorit a morálních hodnot,“ vysvětluje Lenka Hlavatá, ředitelka české poradenské společnosti HPCG, která ocenění Český Goodwill tradičně pořádá. Nominace veřejnosti jsou přijímány do 30. června v kategoriích Tradice, Inovace, Partner a Mecenáš.

Pokud máte ve Vašem regionu, městě nebo obci firmy a podnikatele, kteří přispívají k místnímu rozvoji, jsou významným zaměstnavatelem, podporují mládežnické a sportovní spolky nebo kulturní projekty, a Vy si jich za to vážíte, využijte této jedinečné příležitosti a nominujte je na ocenění Český Goodwill 2016!

Po skončení nominační fáze organizátor všechny nominované osloví s informací o tom, že byli nominováni a požádá je o přijetí nominace a souhlas s účastí v projektu. Pouze firmy, které svou nominaci přijmou, budou do projektu zařazeny.

V září bude odborná porota vybírat nejsilnější podnikatelské příběhy v základních kategoriích – Tradice, Inovace, Partner a Mecenáš Českého Goodwillu 2016. Všichni nominovaní podnikatelé navíc budou zařazeni do hlavní kategorie ocenění Český Goodwill – Osobnost – ve které bude vítěze volit veřejnost v hlasování, které probíhá on-line na www.cesky-goodwill.cz od 1. do 30. září.

Vyvrcholením každého ročníku ocenění Český Goodwill je galavečer se slavnostním vyhlášením výsledků a předáním ocenění. Tato prestižní společenská akce se letos uskuteční 13. října v Praze. Ocenění Český Goodwill si nelze koupit, účast v projektu je zcela zdarma pro nominující i nominované. Všichni nominovaní podnikatelé mají navíc stejné šance – ocenění Český Goodwill nediskriminuje nikoho z titulu velikosti firmy, počtu zaměstnanců, délky podnikání nebo velikosti obratu.

Nad transparentním průběhem ocenění Český Goodwill dohlíží nezávislý auditor, světově uznávaná certifikační autorita TÜV SÜD Czech. Záštitu 4. ročníku projektu spolu s předsedou Svazu měst a obcí ČR poskytly Jaroslava Jermanová, 1. místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR, či Světová federace obchodních komor a Mezinárodní obchodní komora se sídlem v Paříži.

Podrobné informace o projektu a uplynulých ročnících: www.cesky-goodwill.cz