24.06.2021

Nepropásněte uzávěrku příjmu přihlášek do soutěže Komunální projekt roku 2021!

Už v pondělí 2. srpna končí příjem přihlášek a nominací do celostátní soutěže Komunální projekt roku 2021. I s podporou Svazu měst a obcí ČR ji už sedmým rokem pořádá časopis Moderní obec. Soutěži udělila záštitu ministryně pro místní rozvoj.

Soutěž Komunální projekt roku 2021 si klade za cíl zviditelnit a ocenit projekty, které významně zlepšily fungování obcí a měst i život jejich obyvatel a jež mohou být inspirací také pro další územní samosprávy v celé republice.

Letos je vypsáno sedm soutěžních kategorií – Sociální projekt roku, Děti a rodiče, Veřejná zeleň, Odpadové hospodářství, Utváření veřejného prostoru, Chytrá obec a Ekologický projekt roku. Z jejich vítězů bude vybrán celkový vítěz – Komunální projekt roku 2021.

Novinkou letošního ročníku soutěže je Cena ministryně pro místní rozvoj, jejíž držitel bude vybrán ze všech soutěžních projektů, které byly podpořeny některou z dotací poskytovaných Ministerstvem pro místní rozvoj.

Do soutěže se přijímají projekty uskutečněné v období od 1. ledna 2020 do 2. srpna 2021.

Hodnotitelskou komisi soutěže tvoří především vítězové jednotlivých kategorií předchozího ročníku soutěže a dále vždy po jednom zástupci Svazu měst a obcí ČR, Sdružení místních samospráv ČR a Ministerstva pro místní rozvoj. Komisi doplňuje šéfredaktor Moderní obce.

Projekt, za jehož úspěchem jste stáli coby zastupitelé či zaměstnanci radnic v obci nebo ve městě, můžete do soutěže přihlásit sami. Ale projekt i s jeho nositelem můžete do soutěže rovněž nominovat. Na obě tyto varianty pamatuje on-line přihláška / nominace na webu Komunalniprojektroku.cz. Tam se dozvíte rovněž další podrobnosti o soutěži.

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže se uskuteční 21. září v Praze, kam budou pozváni všichni její účastníci.