08.04.2020

Má vlast cestami proměn brzy startuje svou putovní výstavu

Slavnostní zahájení národní putovní výstavy Má vlast cestami proměn – příběhy domova je přesunuta z důvodů současného stavu na 20. června 2020. Již od 20. května však můžete vidět celý komplet výstavy v parku na pražském Vyšehradě. Poté se rozjedou jednotlivé kolekce na své pouti po celé zemi.

Slavnostní zahájení je připraveno, čeká nás opět setkání srdcí s panem prof. Pirkem, nejkrásnější proměny s panem arch. Pleskotem, vystoupí děti z Berouna a Bělé, Karel Roden, operní pěvci Marcela Melková a Luděk Vele a skupina AG Flek, a společně vzdáme poctu stromům u potomka památného stromu z Bosně ve Středočeském kraji, hlavním partnerovi ročníku. Vzpomeneme 200. výroční narození Boženy Němcové a společně poděkujeme za mír.  Poděkujeme také všem 118 autorům a partnerům proměn, vstavených na 12. ročníku národní putovní výstavy.

Tento rok proběhne již 12. ročník národní putovní výstavy o úctě k domovu a odpovědnosti za svůj kraj. Nejhezčí proměna je každý rok oceněna. Hodnotí je veřejnost v den zahájení na Vyšehradě a po celý rok na webu, a také odborná porota architektů pod vedením pana arch. Josefa Pleskota. Hlasovat pro nejlepší proměnu roku 2019 jste mohli do 31. 3. 2020.

Výstavu pořádá Asociace Entente Florale CZ - Souznění, z.s. ve spolupráci s Národní kulturní památkou Vyšehrad. Svaz měst a obcí ČR akci zaštítil. Partnery výstavy jsou kraje České republiky a spolupracuje řada dalších organizací a institucí.