17.01.2018

Koná se jubilejní dvacátý ročník soutěže Zlatý erb

Jaká obec má nejlepší webové stránky a poskytuje nejlepší elektronické služby? Odpoví už dvacátý ročník soutěže Zlatý erb. Tradiční akce se koná pod záštitou Svazu. Hlásit se do ní mohou samosprávy z celé České republiky. Soutěží se ve třech základních kategoriích: nejlepší webové stránky města, nejlepší webové stránky obce, nejlepší elektronická služba a projekty Smart city, přihlášky lze posílat do pátku 19. ledna 2018. Udělena bude také Cena ministryně pro místní rozvoj za nejlepší turistickou prezentaci, kde je uzávěrka přihlášek 15. února 2018.

Jaká obec má nejlepší webové stránky a poskytuje nejlepší elektronické služby? Odpoví už dvacátý ročník soutěže Zlatý erb. Tradiční akce se koná pod záštitou Svazu měst a obcí ČR. Hlásit se do ní mohou samosprávy z celé České republiky. Soutěží se ve třech základních kategoriích: nejlepší webové stránky města, nejlepší webové stránky obce, nejlepší elektronická služba a projekty Smart city, přihlášky lze posílat do pátku 19. ledna 2018. Udělena bude také Cena ministryně pro místní rozvoj za nejlepší turistickou prezentaci, kde je uzávěrka přihlášek 15. února 2018. Výsledky jubilejního ročníku budou vyhlášeny na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě (ISSS), která se bude konat 9. dubna 2018 v Hradci Králové.

V roce 2017 poroty vybíraly vítěze z celkem 504 webových stránek a projektů včetně elektronických služeb. Mezi weby měst zvítězila Jihlava, z obcí měl nejlepší webové stránky Chuderov v Ústeckém kraji. Kategorii Smart City a nejlepší elektronická služba vyhrálo Nové Město na Moravě s projektem Otevreno.nmnm.cz. Mimořádně byla udělena cena Jana Savického. A to obci Chuderov, kde porota ocenila bezchybné splnění kritéria povinných informací.

K soutěži je od loňského podzimu metodika Ministerstva vnitra ČR pro územní samosprávy „Metodické doporučení k činnosti územních samosprávných celků – Povinné a dobrovolné zveřejňování informací podle zákona o svobodném přístupu k informacím“. Ta i další informace jsou k dispozici na: www.zlatyerb.cz.

Štěpánka Filipová, SMO ČR