03.03.2022

Kdo byl loni v zemi zdejší čtenář nejvěrnější?

I letos se do konce března můžete hlásit do soutěže Čtenář roku. Výhrou jsou letos nejen knižní novinky, ale ten nejlepší se bude moci účastnit slavnostního předávání prestižních knižních cen Magnesia Litera.

V jedenáctém ročníku se hledá v českých knihovnách čtenář nejvěrnější. Hlavním kritériem hodnocení bude celkový počet vypůjčených knih za rok 2021. Letos chce soutěž ocenit primárně ty čtenáře, kteří knihovny nepřestávali využívat i v době, kdy bylo zavřeno nebo se půjčovalo přes okénko. Takového skalního čtenáře, který si do knihovny vždycky najde cestičku - věrného parťáka knihovny

Kritéria Čtenáře roku:

  • čtenář se do knihovny zaregistroval před pandemií (tzn. před rokem 2020)
  • může jít o dospělého nebo dětského čtenáře
  • za rok 2021 má největší počet výpůjček
  • případně, pokud to knihovna dokáže zjistit a takové služby nabízela, i využil některou z dalších služeb knihovny v době uzavření knihoven.

Všichni krajští vítězové získají krásné knižní dary a celostátní Čtenář roku se zúčastní předávání cen Magnesia Litera v Praze dne 10.4.2022 a velký knižní dar knih nominovaných na letošní ceny Magnesia Litera.

Hlásit se můžete přes přihlašovací formulář

Celostátní knihovnickou kampaň Čtenář roku vyhlašuje již od roku 2011 Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR. Svaz měst a obcí ČR opět poskytl nad soutěží záštitu.

ZDROJ: SKIP ČR