01.11.2017

Jubilejní 20. ročník soutěže Zlatý erb zahájen

Jubilejní 20. ročník soutěže Zlatý erb začal 1. listopadu 2017. Příjem přihlášek se výrazně prodlužuje, krajská kola se budou hodnotit od 22. ledna, krajské ceremoniály proběhnou v únoru a březnu a finále celostátního kola se opět uskuteční na konferenci ISSS v Hradci Králové, tentokrát v pondělí 9. dubna 2018. Zapojte se také!

Jubilejní 20. ročník soutěže Zlatý erb začal 1. listopadu 2017. Příjem přihlášek byl výrazně prodloužen, krajská kola se budou hodnotit od 22. ledna, krajské ceremoniály proběhnou v únoru a březnu a finále celostátního kola se opět uskuteční na konferenci ISSS v Hradci Králové, tentokrát v pondělí 9. dubna 2018.

Soutěžící mají od letošního podzimu k dispozici také oficiální metodiku Ministerstva vnitra ČR pro územní samosprávy „Metodické doporučení k činnosti územních samosprávných celků – Povinné a dobrovolné zveřejňování informací podle zákona o svobodném přístupu k informacím“, která jim může výrazně pomoci k bezchybnému zvládnutí jednoho z důležitých kritérií soutěže.

Jubilejnímu 20. ročníku soutěže poskytl podobně jako v minulém roce záštitu také Svaz měst a obcí ČR.

V roce 2017 se do soutěže aktivně zapojily obce, města a regiony z celé ČR, poroty vybíraly z 504 webových stránek a projektů včetně elektronických služeb, ve srovnání s přechozími ročníky účast výrazně narostla. 

Hlavní organizátor soutěže Zlatý erb, spolek Český zavináč, vydal za přispění prostředků státního rozpočtu ČR z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR souhrnnou brožuru shrnující vše podstatné z 19. ročníku soutěže. Vedle kompletních výsledků a historie zde čtenáři najdou i postřehy a hodnocení řady osobností veřejné správy, které byly s uplynulým ročníkem nějakým způsobem spojeni, stejně jako ohlédnutí předsedy celostátní poroty soutěže Tomáše Holendy za uplynulými dvěma desítkami let. Publikace je pro všechny zájemce k dispozici na www.zlatyerb.cz.

Zdroj: Český zavináč, z.s.
Zveřejnila: Petra Kubařová, SMO ČR