08.03.2021

Hlasujte pro nejlepší dřevěné stavby a vyhrajte dovolenou v srubu

Hlasujte v anketě Dřevěná stavba roku 2021 a můžete vyhrát třídenní dovolenou v srubu v podhůří Orlických hor.

Hlasujte od 8. do 24. března 2021 na webu www.drevenastavbaroku.cz/hlasovani.

Na hlasující letos čeká několik novinek, které zjednodušují hlasování. Dřevěné stavby jsou rozděleny do šesti nových kategorií, v nichž se ale jako obvykle volí ta nejlepší dřevěná hřiště, rozhledny, rodinné domy a interiéry. „Aby bylo hlasování pohodlné i na mobilních telefonech, v každé kategorii se letos zasílá pouze jeden hlas. Vyplatí se jej přitom poslat ve všech šesti kategoriích, protože se tím hlasující automaticky zařadí do soutěže o třídenní romantickou dovolenou ve srubu. Ten se nachází v podhůří Orlických hor v areálu Akademie Libchavy,“ upozorňuje na odměnu pro veřejnost Stanislav Polák, ředitel Nadace dřevo pro život.

Spolu s veřejností hodnotí díla i odborná porota. Ta je složená z dvanácti odborníků z oblasti dřevěných konstrukcí, staveb, architektury a interiérového designu. Porotci jsou rozděleni do tří hodnotících skupin podle své expertízy – na dřevěné konstrukce, dřevěné budovy a dřevěné interiéry. Přihlášená díla hodnotí zejména podle  úrovně jejich technického zpracování, inovativnosti a způsobu využití dřeva.

Projekt, kterému udělila záštitu mimo Svazu měst a obcí i tři ministerstva, vyhlašuje Nadace dřevo pro život už po jedenácté. Podporuje tím využívání dřeva jako naší významné obnovitelné suroviny.

ZDROJ: TZ Nadace dřevo pro život