04.07.2017

Finalisté soutěže Vesnice roku 2017

Krajská kola třiadvacátého ročníku soutěže Vesnice roku skončila. Podívejte se na obce, které v krajském klání získaly prvenství. Nyní postupují do celostátního kola soutěže, jehož vítěz získá titul „Vesnice roku 2017“.

Krajská kola třiadvacátého ročníku soutěže Vesnice roku skončila. Do letošního ročníku se přihlásilo celkem 213 obcí. Obce, které v krajských klání získaly prvenství, postupují do celostátního kola soutěže, jehož vítěz získá titul „Vesnice roku 2017“.

 

 

Finalisté Vesnice roku 2017:

Pištín, Jihočeský kraj

Křtiny, Jihomoravský kraj

Skalná, Karlovarský kraj

Přepychy, Královéhradecký kraj

Kruh, Liberecký kraj

Větřkovice, Moravskoslezský kraj

Vápenná, Olomoucký kraj

Lukavice, Pardubický kraj

Břasy, Plzeňský kraj

Hvožďany, Středočeský kraj

Libochovany, Ústecký kraj

Heřmanov, Kraj Vysočina

Slavkov, Zlínský kraj

Gratulujeme!!!

Celostátní kolo soutěže se uskuteční od 3. do 9. září a jeho výsledky oznámí ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová na Jarmarku venkova v Luhačovicích 16. září 2017. 

S příchodem letních měsíců také začíná období krajských slavností, na kterých si oceněné obce převezmou ceny z rukou zástupců vyhlašovatelů soutěže. Přihlášené obce byly hodnoceny v následujících oblastech: koncepční dokumenty, společenský život, aktivity občanů, podnikání, péče o stavební fond a obraz vesnice, občanská vybavenost, inženýrské sítě a úspory energií, péče o veřejná prostranství, přírodní prvky a zeleň v obci, péče o krajinu, připravované záměry a informační technologie obce.

Vyhlašovatelem soutěže Vesnice roku v Programu obnovy venkova je Ministerstvo pro místní rozvoj, Ministerstvo zemědělství, Spolek pro obnovu venkova ČR a Svaz měst a obcí ČR. Spoluvyhlašovatelem soutěže je Kancelář prezidenta republiky, Ministerstvo životního prostředí, Ministerstvo kultury, Svaz knihovníků a informačních pracovníků, Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu, Sdružení místních samospráv ČR a jednotlivé kraje v případě krajských kol soutěže.

Více informací na www.vesniceroku.cz

Zdroj: MMR
Zpracovala: Petra Kubařová, SMO ČR