29.04.2021

Chcete se stát Evropským hlavním městem inteligentního turismu?

Evropská komise zahájila soutěž o Evropská hlavní města inteligentního cestovního ruchu 2022 dne 22. dubna 2021. Uzávěrka přihlášek je 16. června 2021 do 17:00 SEČ.

Iniciativu řídí Generální ředitelství Evropské komise pro vnitřní trh, průmysl, podnikání a malé a střední podniky, v rámci programu COSME, a vyplývá z přípravné akce navržené Evropským parlamentem. Evropské hlavní město inteligentního cestovního ruchu 2022 je již třetím ročníkem soutěže.

Tato iniciativa odměňuje evropská města za vynikající, inovativní a udržitelné postupy v oblasti cestovního ruchu. Žádosti bude nejprve hodnotit skupina nezávislých odborníků. Ve druhém kroku bude až sedm měst zařazených do užšího výběru vyzváno, aby před evropskou porotou představilo kandidaturu svého města. Evropská porota vybere dva vítěze, Evropská hlavní města inteligentního cestovního ruchu 2022.

Cílem je podporovat inovace s cílem posílit inteligentní destinace v Evropě, zlepšit nabídky cestovního ruchu pro návštěvníky a usnadnit nová partnerství, vytváření sítí a výměnu osvědčených postupů. Dále také je projekt snahou podpořit nabídku cestovního ruchu EU pro globální publikum a udržitelně zvýšit návštěvnost průkopnických destinací, které nabízejí jedinečné zážitky návštěvníků.

Více informací a přístup do projektové žádosti najdete zde:

An EU initiative to reward innovative and smart tourism in European Cities! (europa.eu)