06.05.2019

10. ročník výtvarné soutěže Šťastné stáří očima dětí

Byl vyhlášen další ročník výtvarné soutěže pro děti od předškolního věku do 15 let. Jejím tématem je stáří a dětský pohled na něj. Cílem tohoto projektu je snaha o propojení generací a vzájemnou pomoc, odstranění předsudků o stáří, a navázání spolupráce mezi školami a domovy pro seniory.

Byl vyhlášen další ročník výtvarné soutěže pro děti od předškolního věku do 15 let. Jejím tématem je stáří a dětský pohled na něj. Cílem tohoto projektu je snaha o propojení generací a vzájemnou pomoc, odstranění předsudků o stáří, a navázání spolupráce mezi školami a domovy pro seniory. Vyhlašovatelem soutěže je Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR ve spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR, Radou seniorů ČR a Svazem měst a obcí ČR. Soutěž se koná pod záštitou Ministerstva práce a sociálních věcí ČR.
 

 

Letošní jubilejní ročník má podtitul Čas jako dárek – co jsem zažil/a s babičkou nebo dědečkem. Při posuzování obrázku bude porota rozhodovat i podle toho, jak se vám podařilo vystihnout toto téma ve vašem díle. Podotýkáme, že se nemusí jednat o vlastní prarodiče.

Obrázky do soutěže mohou zasílat školy i jednotlivci.

Kategorie:

·           výtvarné dílo – předškolní děti do 5 let

·           výtvarné dílo – děti od 6 do 10 let

·           výtvarné dílo – děti od 11 do 15 let

·           výtvarné dílo – děti se zdravotním postižením do 15 let

·           fotografie – děti do 15 let

·           výtvarné dílo aneb Tvoříme společně – předškolní věk až 15 let, senior/prarodič

Uzávěrka sběru soutěžních prací je 30. 6. 2019.  V případě zaslání poštou rozhoduje datum podací pošty.

Výsledky soutěže budou vyhlášeny 8. října 2019 v rámci Týdne sociálních služeb v ČR a zveřejněny na webových stránkách projektu.

Kompletní podmínky soutěže naleznete v přiloženém PDF.