17.05.2022

Zlatý erb 2022 zná své vítěze. Ocenění za Svaz letos předal primátor Hradce Králové

Včera 16. května proběhlo slavnostní předávání ocenění Zlatý erb 2022. Oblíbená soutěž hledala již ve svém 24. pokračování nejlepší obecní web.

Slavnostní předávání ocenění se konalo již tradičně v rámci konference ISSS v Královéhradeckém Kongresovém centru Aldis v pondělí 16. května 2022. Svaz měst a obcí nad soutěží poskytl opět záštitu a zajistil věcné dary pro vítězné radnice. I letos vítězové získali kromě praktických kancelářských potřeb i vstup na 15. ročník Celostátní finanční konference SMO ČR, na kterou se letos můžete těšit 8. - 9. prosince.

Zlatý erb je oblíbenou soutěží o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí. Letos proběhl už 24. ročník, ve kterém se soutěžilo celkem v 5 kategoriích. Celkem se soutěže letos účastnilo úctyhodných 422 měst, obcí a dalších subjektů.

„Soutěž Zlatý erb nám pomohla díky zpětné vazbě ujednotit povinně zveřejňované informace směrem k občanům a zaměřit se na zjednodušení přístupnosti. V současné době na chebské radnici probíhá soutěž na novou vizuální identitu města, která s sebou mimo jiné přinese i nezbytnou změnu vzhledu městských webů. Nově také zavádíme aplikaci Mobilní rozhlas – Munipolis, což je další komunikační nástroj, který umí rychle a efektivně řešit s občany stížnosti, závady a nedostatky. Nová služba dovoluje zaregistrovaným občanům zasílat novinky z dění na radnici, pozvánky na kulturně-společenské události či řešit jejich podněty ke zlepšení,“ říká zástupce vítězného města Cheb Martin Trnka, vedoucí odboru informatiky na Městském úřadu Cheb.

Vítězové kategorií o nejlepší web měst, obcí a elektronických služeb

V kategorii nejlepších webových stránek měst zvítězil Cheb, druhá byla Jihlava, která navíc získala Cenu Jana Savického za nejlepší zvládnutí kritéria povinné informace v kategorii pro města. Třetí Letohrad. Za obce se jako první umístila obec Mnetěš z okresu Litoměřice, která získala i Cenu Jana Savického za nejlepší zvládnutí kritéria povinné informace v kategorii pro obce, druhá byla MČ Praha – Kunratice, třetí obec Zbyslavice z Ostravska.

V celostátním kole soutěže v kategorii nejinovativnější elektronická služba zvítězil Datový portál Královéhradeckého kraje Data KHK, druhý se umístil E-shop Dopravního podniku města Brna – Brno iD, třetí místo obsadil projekt Mobilní monitoring vybraných prvků veřejného prostranství v hl. m. Praze.Cena místopředsedy vlády pro digitalizaci za nejlepší turistickou prezentaci

Cenu místopředsedy vlády pro digitalizaci za nejlepší turistickou prezentaci v kategorii kraje a regiony dostal Oficiální turistický portál Pardubického kraje Vychodni-Cechy.info za první místo. Jako druhý se umístil projekt Vltava – řeka plná zážitků a jako třetí skončily dva projekty – portál ŽďárskéVrchy.cz a portál Krkonoše. V kategorii pro města a obce zvítězil Oficiální turistický portál města Mariánské Lázně, druhé byly Webové stránky turistické destinace Český Krumlov Region a třetí skončil Mikulov.


      Více o soutěži, galerii z předávání a archiv předešlých ročníků naleznete na oficiálních stránkách soutěže: www.zlatyerb.cz

      ZDROJ: www.zlatyerb.cz, autorem fotografií je organizátor soutěže Český zavináč, z. s.