02.05.2023

WEBINÁŘ – OBEC JAKO ZÁKAZNÍK V ENERGETICE, ANEB JAK NAKUPOVAT ENERGIE

Svaz měst a obcí ČR ve spolupráci s Energetickým regulačním úřadem pořádá pro zástupce obcí a měst a jimi zřizovaných organizací webinář na téma: „Obec jako zákazník v energetice“.

Webinář se uskuteční v pátek 26. května 2023 od 9:00 do 10:30 prostřednictvím platformy Microsoft Teams. Na webinář je možné se registrovat prostřednictvím tohoto odkazu: https://forms.gle/uPeWW2tQDv9makni6 . Na základě registrace vám bude před konáním webináře odeslán odkaz k připojení. 

Webinář bude věnován problematice nákupu energií ze strany obcí a měst a jejich příspěvkových organizací. Konkrétně půjde o obsah smluv na dodávku energií (elektřina/plyn), které jsou předmětem veřejných zakázek na dodávku energií, resp. na co by měly obce dávat ve smlouvách pozor a jak bezpečně nakupovat. Dotazy lze pokládat předem prostřednictvím formuláře, který je k dispozici na tomto odkazu: https://www.eru.cz/webinar-obec-jako-zakaznik

Na konci června je plánovaný ve spolupráci s ERÚ druhý webinář, který by měl být věnovaný novele energetického zákona „LEX OZE II“ a to zejména k otázkám komunitní energetiky. Termín tohoto webináře je závislý na průběhu legislativního procesu.

Máte-li dotazy k organizaci webináře, kontaktujte mě na adrese: mottlova@smocr.cz

Mgr. Ivona Mottlová, Kancelář Svazu měst a obcí ČR