Výjezd do Zlatých hor: Návštěva zlatého dolu i řešení ekologických škod

Svaz měst a obcí ČR a státní podnik DIAMO si vás dovolují pozvat na výjezd v rámci cyklu Hodinka regionálního rozvoje, který se uskuteční v úterý 26. srpna 2025.

Termín: úterý 26. srpna 2025

Místo konání: Zlaté hory

Cílem výjezdu je nabídnout účastníkům jedinečnou příležitost podívat se do podzemních prostor, kde se dříve těžilo zlato. V rámci připravovaného projektu obnovení těžby budou představeny informace, včetně seznámení s moderními a inovativními postupy, které budou využity. Pro starosty může být zajímavá možnost konzultace specifických problémů, které se týkají odstraňovaní ekologických škod po těžbě. 

Program:

  • Prohlídka podzemních prostor
  • Společný oběd s možností sdílení zkušeností
  • Prezentace s odborným výkladem
  • Diskuse

Výjezd je určen voleným zastupitelům měst a obcí.

Důležité informace:

  • Limitovaný počet účastníků z důvodů omezení v podzemí
  • Dopravu si zařizují účastníci sami
  • Akce se budou konat pouze při dosažení minimálního počtu účastníků

Na výjezd se můžete registrovat prostřednictvím on-line formuláře do 16. srpna. Po uzavření registrace pošleme registrovaným účastníkům všechny potřebné informace, včetně přesného místa setkání.

Budeme také rádi za sdílení pozvánky mezi vašimi kolegy ve vašem městě/obci, které by výjezd mohl zajímat.

Těšíme se na setkání s vámi!

 

Bc. Jan Vaculík, Sekce regionálního rozvoje, zahraničních vztahů a projektů