20.11.2019

V. ročník Právní konference Svazu měst a obcí ČR

Zveme Vás na V. ročník Právní konference Svazu měst a obcí ČR, který se stejně jako minulý ročník uskuteční v Kongres hotelu Jezerka na Seči.

Cílem této tradiční významné i společenské události je poskytnout prostor pro sdílení informací o aktuálních tématech mezi vrcholnými představiteli, odborníky v oblasti veřejné správy a práva a zástupci z řad volených představitelů měst a obcí.

  • Termín konání: 5. - 7. února 2020
  • Místo konání: Kongres hotel Jezerka, Seč – Ústupky 278, 538 07 (Pardubický kraj)

 

Záštitu nad Právní konferencí 2020 převzala ministryně spravedlnosti Mgr. Marie Benešová.

Hosté a přednášející

Stejně jako při loňském ročníku bude konference probíhat již od středečního pozdního odpoledne do pátečního oběda. Ve středu v podvečer v rámci své přednášky pohovoří JUDr. Martin Richter o činnosti zastupitelů a zastupitelstvem z hlediska trestního práva. Ve čtvrtek a v pátek pak promluví zástupci Ministerstva spravedlnosti, Ministerstva pro místní rozvoj, Ministerstva vnitra. Na akci rovněž vystoupí zástupce ÚOHS a další odborníci z řad právníků, vysokoškolských pedagogů, starostové měst a obcí.

Program

Pořadatelé připravili pro účastníky konference pestrý program, který zohledňuje témata, se kterými se představitelé měst a obcí nejčastěji potýkají. Program je členěn do bloků, ve kterých se účastníci více dozvědí o těchto tématech:

  • Trestná činnost zastupitelů – na co si dávat pozor
  • Připravované změny v činnosti ÚSC
  • Rekodifikace stavebního práva – co přinese obcím
  • Místní poplatky
  • Veřejné zakázky z pohledu obcí
  • Developerské projekty na území města nebo obce
  • Zákon o svobodném přístupu k informacím

Na základě zpětné vazby účastníků loňského ročníku byla rozšířena možnost konzultace s právníky, se kterými můžete během konference individuálně probrat otázky, které ve Vaší obci aktuálně řešíte. Stačí v závěru přihlašovacího formuláře zaškrtnout, že máte o konzultaci zájem. I tentokrát můžete během konání konference využít zázemí hotelu, a to včetně wellness a bowlingové dráhy. Po oba dva konferenční večery je naplánovaný večerní raut s živou hudbou, což je mimo jiné příležitost pro vzájemnou výměnu zkušeností.

Veškeré informace o konferenci včetně programu a přihlašovacího formuláře naleznete na stránkách konference: https://www.poradnaproobce.cz/konference.

Partneři

Na organizaci konference spolupracuje KVB advokátní kancelář s.r.o.

 

Další informace o konferenci naleznete na webových stránkách konference. V případě dalších dotazů se můžete obrátit na zástupkyni organizátora Ing. Petru Lešákovou, e-mail: vzdelavani@akkvb.cz, telefon 776 779 731, případně sekretariát AK KVB na čísle 226 227 507.