23.02.2024

Úřednický čin roku

Bez dobré spolupráce napříč odděleními, organizacemi a sektory se dnes nemůžeme obejít. I proto připravuje předávání ocenění Sekce pro státní službu Ministerstva vnitra spolu s platformou Byro, nestátní organizací, která propojuje a podporuje tvůrčí lidi ve veřejné správě.

Oceňujeme výjimečné počiny lidí, kteří pracují pro český stát a samosprávy. Sbíráme úspěšné příklady projektů, které zlepšily práci úřadů či přímo kvalitu života v Česku. Oslavujeme ty, kdo dokáží navzdory překážkám a nesnázím prosadit ve veřejném sektoru nové myšlenky, týmovou spolupráci a lepší veřejné služby pro všechny.

Úřednický čin roku není soutěž, nemáme stupně vítězů, bramborové medaile, červené karty ani trestná střílení. Neměříme vám čas. Čin roku je na prvním místě ocenění. Ocenění těch z vás, kteří jste byli loni o kousek odvážnější, odhodlanější či otevřenější, než my ostatní. Vás, kteří jste dokázali lépe spolupracovat, smysluplně využít data pro rozhodování, zapojit digitální představivost, inovovat a vůbec dělat svou práci tak, aby její výsledek dobře naplnil veřejný zájem.

Více se dozvíte ZDE.

Zdroj: MV ČR

 

Ing. Alexandra Kocková, tiskový zástupce SMO ČR