31.08.2021

Speciál právní poradny 18/2021

Jak jsme Vás již v minulosti informovali, každá obec, která chce i v roce 2022 vybírat poplatky za odpady, je povinna vydat novou poplatkovou vyhlášku tak, aby nabyla účinnosti 1. ledna 2022.

Vzhledem k tomu, že nová právní úprava stále vyvolává četné dotazy a nejasnosti, připravili jsme pro Vás speciální stránky POPLATKY ZA ODPADY OD ROKU 2022, kde naleznete vše podstatné.

 Na stránkách POPLATKY ZA ODPADY OD ROKU 2022 naleznete:

Nejvíce informací o zpoplatnění odpadů na jednom místě!

Odpadová vyhláška bez starostí

 

Jde Vám z toho hlava kolem? Nevíte, jaký způsob zpoplatnění zvolit? Bojíte se, že při přípravě uděláte chybu a obecně závazná vyhláška bude neplatná?

Nabízíme Vám službu Odpadová vyhláška bez starostí. V rámci této služby nám zašlete Vaši stávající odpadovou vyhlášku a náš tým odborníků ji zanalyzuje a následně po konzultaci s Vámi najde ideální řešení přímo pro Vaší obec. Potom už pouze obdržíte zpracovanou obecně závaznou vyhlášku.

 

Související dotazy

 

Chceme stanovit místní poplatek za obecní systém odpadového hospodářství stanovený obecně závaznou vyhláškou na základě zákona o místních poplatcích. Je možné zavést různou výši poplatků? Např. sazbu pro trvale hlášené občany a jinou pro vlastníky rekreačních objektů a nemovitostí, kde není nikdo hlášený? Případně jinou sazbu v závislosti na frekvenci svozu?

Do kdy musí obec přijmout nové poplatkové vyhlášky za komunální odpad?

Jak má obec stanovit výši poplatku za komunální odpad?